Today's Deals
Help Guides
Download App
Lurpak
Unsalted Spreadable Blend
400g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£3.25
£0.81 per 100g
VISIT
Asda
£3.57
£0.89 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£4.25
£1.06 per 100g
£3.25 NECTAR
VISIT
Tesco
£4.25
£1.06 per 100g
£3 CLUBCARD
VISIT
Waitrose
£5.00
£1.25 per 100g
VISIT
see 1 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Lurpak prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£3.25
Usually
£4.25
Highest
£4.75
£3.25
Supermarket Alternatives
Asda
Brilliantly Buttery 500g
£0.95
£0.19 per 100g
Sainsbury's
British Butter Unsalted 250g
£1.85
£0.74 per 100g
Tesco
Butterpak Spreadable Slightly Salted 500g
£2.15
£0.43 per 100g
Iceland
British Unsalted Butter 250g
£2.13
£0.85 per 100g
Waitrose
Essential Salted Butter Large
£3.80
see more
Reviews
4.5
337 reviews from 5 shops
5
4
3
2
1
"This is absolutely my favourite"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Lurpak
750g
Lurpak
Lighter Spreadable Blend
228
£6.25
£0.83 per 100g
400g
Lurpak
Lighter Spreadable Blend of Butter & Rapeseed Oil
322
£3.00
£0.75 per 100g
500g
Lurpak
Spreadable Blend of Butter & Rapeseed Oil
281
£4.19
£0.84 per 100g
750g
Lurpak
Slightly Salted Spreadable Blend of Butter & Rapeseed Oil
170
£5.50
£0.73 per 100g
250g
Lurpak
Slightly Salted Spreadable Blend of Butter & Rapeseed Oil
308
£2.76
£1.10 per 100g
400g
Lurpak
Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil
243
£3.00
£0.75 per 100g
400g
Lurpak
Softest Spreadable Blend of Butter & Rapeseed Oil
77
£4.75
£1.19 per 100g
250g
Lurpak
Lighter Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil
6
£2.80
£1.12 per 100g
600g
Lurpak
Lighter Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil
9
£5.18
£0.86 per 100g
600g
Lurpak
Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil
89
£5.18
£0.86 per 100g
Related Products
750g
Anchor
Spreadable Blend of Butter & Rapeseed Oil
227
£4.75
£0.63 per 100g
400g
Anchor
Spreadable Blend
275
£3.16
£0.79 per 100g
400g
Yeo Valley
Organic Spreadable Blend of Butter & Rapeseed Oil
166
£3.50
£0.88 per 100g
250g
Arla
Lactofree Spreadable Butter & Rapeseed Oil Blend
174
£2.15
£0.86 per 100g
400g
Anchor
Spread Lighter
206
£3.75
£0.94 per 100g
750g
Country Life
Original Spreadable
58
£3.95
£0.53 per 100g
Anchor
Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil
137
£2.75
250g
Anchor
Spreadable Blend of Butter & Rapeseed Oil Spread
217
£3.00
£1.20 per 100g
400g
Bertolli
Butter & Olive Oil Spreadable
22
£2.75
£0.69 per 100g
President
French Unsalted Spreadable
49
£3.80
Related Searches
Lurpak
Butters
Spreadable Butters
Spreads