Today's Deals
Help Guides
Download App
M&S
Full Fat Soft Cheese
List
List
Share
Report
Where To Buy
Currently out of stock in every store. Here are some other options you may like:
Sainsbury's
M&S Plain Pancakes
VIEW
Superdrug
Butterfly Rings S M
VIEW
Superdrug
Slippers Teddy S M
VIEW
JML
Comfortisse Posture Pro Black S m
VIEW
Today's Price
See how M&S prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£1.40
Highest
£11.21
£0.00
Supermarket Alternatives
Morrisons
Full Fat Soft Cheese 200g
£1.50
£0.75 per 100g
Tesco
Soft Cheese Plain Full Fat 200g
£1.30
£0.65 per 100g
Sainsbury's
Soft Cheese SO Organic 250g
£1.95
£0.78 per 100g
Asda
Original Creamy Soft Cheese 200g
£1.27
£0.64 per 100g
Waitrose
Duchy Organic Soft Cheese Strength 1
£1.92
see more
Good to know
#5 in Soft Cheeses
Creamy full fat soft cheese
Ideal for spreading on bagels
Enjoyed with smoked salmon
Adding to dips
Reviews
4.1
118 reviews from 0 shop
5
4
3
2
1
"Very nice and perfectly acceptable and cheaper alternative to the branded equivalent"
"This is creamy and good in a sandwich or bagel"
"This is a perfectly acceptable cream cheese"
"This is a really creamy good cream cheese"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Searches
M&S
Cheeses
Cream Cheeses
Soft Cheeses
Cheese Spreads