Today's Deals
Help Guides
Download App
Mackays
Scottish Raspberry Preserve
340g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£2.30
£0.68 per 100g
VISIT
Tesco
£2.30
£0.68 per 100g
VISIT
Co-op
£2.85
£0.84 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Mackays prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.70
Usually
£2.30
£2.30
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Raspberry Jam 454g
£0.89
£0.20 per 100g
Tesco
Raspberry Conserve 340g
£2.55
£0.75 per 100g
Asda
Fruity Seedless Raspberry Jam 454g
£1.15
£0.25 per 100g
Waitrose
Duchy Organic Strawberry Extra Jam Preserve
£3.00
Good to know
#13 in Raspberry Jams
Finest Scottish raspberries grown in eastern Scotland
Made with whole fruit
Kosher
KLBD certified
Reviews
2.7
3 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Mackays
340g
Mackays
Scottish Strawberry Preserve
9
£2.30
£0.68 per 100g
340g
Mackays
Seedless Bramble Preserve
32
£2.30
£0.68 per 100g
340g
Mackays
Seville Orange Marmalade
35
£2.00
£0.59 per 100g
340g
Mackays
Dundee Orange Marmalade
14
£2.00
£0.59 per 100g
340g
Mackays
Vintage Dundee Orange Marmalade
34
£1.90
£0.56 per 100g
Related Products
Ottolenghi
Raspberry & Pomegranate Preserve
2
£4.95
Fearne & Rosie
Raspberry Preserve
31
£3.20
335g
Bonne Maman
Intense Raspberry Conserve
104
£4.20
£1.25 per 100g
Bonne Maman
Seedless Raspberry
£3.60
284g
St. Dalfour
Raspberry High Fruit Content Spread - Jar
73
£2.00
£0.70 per 100g
300g
Hartley's
Best of Raspberry Seedless Jam
22
£1.00
£0.33 per 100g
370g
Bonne Maman
Raspberry Conserve
71
£2.95
£0.80 per 100g
Tiptree
Raspberry Conserve
8
£3.60
454g
Tesco
Raspberry Jam
45
£0.89
£0.20 per 100g
340g
Tesco Finest
Raspberry Conserve
62
£2.55
£0.75 per 100g
Related Searches
Mackays
Jams
Raspberry Jams