Today's Deals
Help Guides
Download App
Manilife
Original Roast Smooth Peanut Butter
275g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£3.75
£1.36 per 100g
VISIT
Asda
£4.00
£1.45 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£4.00
£1.45 per 100g
VISIT
Waitrose
£4.00
£1.45 per 100g
VISIT
Ebay
£7.50
£2.73 per 100g
VISIT
see 1 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Manilife prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.75
Usually
£4.00
£3.75
Supermarket Alternatives
Asda
Smooth Peanut Butter 340g
£1.80
£0.53 per 100g
Sainsbury's
Peanut Butter Smooth 340g
£1.10
£0.32 per 100g
Tesco
Smooth Peanut Butter 340g
£0.95
£0.28 per 100g
Waitrose
Duchy Organic Smooth Peanut Butter
£2.75
Good to know
Free from
Added Sugar
Creamy and perfectly roasted natural peanut butter
Made from finest whole peanuts grown by family-run farm in Argentina
Roasted for deeper, more intense flavour by master peanut roaster in UK
Blended in small batches for creaminess
No palm oil, no added sugar
Suitable for vegans and non-vegans
see more
Reviews
4.6
99 reviews from 5 shops
5
4
3
2
1
"This is really good smooth peanut butter"
"I love peanut butter but this is the best I've tried yet - just give me a spoon!"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Manilife
275g
Manilife
Deep Roast Smooth Peanut Butter
107
£3.75
£1.36 per 100g
275g
Manilife
Original Roast Crunchy Peanut Butter
140
£3.75
£1.36 per 100g
275g
Manilife
Deep Roast Crunchy Peanut Butter
179
£3.75
£1.36 per 100g
900g
Manilife
Deep Roast Crunchy Peanut Butter
31
£5.95
£0.66 per 100g
Manilife
Deep Roast Smooth Peanut Butter
14
£6.75
Manilife
Organic Smooth Peanut Butter
7
£2.25
Manilife
Original Crunchy Peanut Butter
32
£6.75
260g
Manilife
Limited Peanut Butter
2
£3.00
£1.15 per 100g
Manilife
Organic Crunchy Peanut Butter
10
£2.25
Related Products
454g
Whole Earth
Smooth Peanut Butter
93
£3.00
£0.66 per 100g
1kg
Whole Earth
Smooth Peanut Butter
138
£6.44
£0.64 per 100g
1kg
Meridian
Smooth Peanut Butter
28
£6.44
£0.64 per 100g
300g
Pip & Nut
Smooth Peanut Butter Jar
332
£2.25
£0.75 per 100g
340g
Whole Earth
Organic Smooth Peanut Butter
241
£3.60
£1.06 per 100g
280g
Meridian
Natural Smooth Peanut Butter No Salt 100% Nuts
107
£2.20
£0.79 per 100g
570g
Sun-Pat
Smooth Peanut Butter
22
£3.00
£0.53 per 100g
300g
Sun-Pat
Smooth Peanut Butter
19
£2.25
£0.75 per 100g
300g
Pip & Nut
Sweet Salty Smooth Peanut
59
£3.90
£1.30 per 100g
454g
Whole Earth
Crunchy Peanut Butter
112
£3.00
£0.66 per 100g
Related Searches
ManiLife
Butters
Peanut Butters
Spreads