Today's Deals
Help Guides
Download App
Care
Menthol Crystals
5g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Superdrug
£3.19
each
VISIT
Ebay
£5.49
each
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
Menthol crystals are dissolved in hot water.
Releases a strong vapor when inhaled.
Provides fast and effective relief.
Reviews
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Care
Care
Calamine Lotion
£2.69
25g
Care
Haemorrhoid Relief Ointment Ointment Haemorrhoid Relief
£1.49
£5.96 per 100g
Care
Care+ Virasoothe Chicken Pox Relief Cooling Gel
£3.50
200ml
Care
Distilled Witch Hazel Solution
£2.49
£1.25 per 100ml
Care
Glycerin Suppositories
£2.49
£0.21 each
100g
Care
Calamine Cream Tube
£3.10
£3.10 per 100g
Care
Senna Tablets
£3.80
100g
Care
Ibuprofen 5% Gel
£1.89
£1.89 per 100g
Care
Senna Tablets Adult 20 Tablets Tablets
£1.50
200ml
Care
Simple Linctus Syrup
£1.69
£0.85 per 100ml
Related Products
1kg
Dri-Pak
Homecare Soda Crystals
£1.99
£0.20 per 100g
DP
Soda Crystals
£2.75
125ml
Colgate
Max Fresh Blue Cooling Crystals Toothpaste
£2.99
£2.39 per 100ml
30g
Olbas
Menthol Pastilles
£2.29
£7.63 per 100g
57g
Wibble
Strawberry Jelly Crystals
£1.00
£1.75 per 100g
Collection
Glam Crystals Gel Eyeliner
£3.75
80g
Indus
Strawberry flavour jelly crystals
£0.75
£0.94 per 100g
Wibble
Double Berry Jelly Crystals
£1.20
Swan
Menthol Extra Slim Filter Tips Cigarettes
£1.25
£0.01 each
18mg
Blu
Menthol E-Liquid 1.6%
£3.99
Related Searches
Care