Today's Deals
Help Guides
Download App
Merchant Gourmet
5 Bean Medley
240g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£2.25
£0.94 per 100g
£1.75 NECTAR
VISIT
Tesco
£2.25
£0.94 per 100g
£1.75 CLUBCARD
VISIT
Waitrose
£2.40
£1.00 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
Nutritional
High Fibre and High Protein
Contains a mix of five bean varieties
Cooked with Italian extra virgin olive oil
Sprinkled with sea salt
Additive and preservative free
High in protein
High in fibre
Suitable for vegetarians and vegans
see more
Reviews
4.8
36 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Merchant Gourmet
240g
Merchant Gourmet
Smoky Black Turtle Beans
17
£2.25
£0.94 per 100g
Related Products
400g
Napolina
Five Bean Salad in Vinaigrette
31
£0.95
£0.24 per 100g
250g
Sainsbury's
Four Bean Salad
134
£1.90
£0.76 per 100g
150g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Pea & Bean Medley Taste the Difference
£3.00
£0.50 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Mixed Bean Salad
210
£2.75
570g
Bold Bean Co
Queen Butter Beans
505
£2.60
£0.46 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose 10 Bean Salad in Water
58
£1.10
570g
Bold Bean Co
Queen White Beans
10
£2.60
£0.46 per 100g
Waitrose Ltd
Duchy Organic Four Bean Salad in Water
35
£1.35
Bold Bean Co
Bold Bean Queen Red Kidney Beans
28
£2.80
Bold Bean Co
Organic White Beans
214
£2.80
Related Searches
Merchant Gourmet