Today's Deals
Help Guides
Download App
Morrisons
British Beef Shin
500g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£6.50
£1.30 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Morrisons prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£6.50
Usually
£6.00
Highest
£6.50
£6.50
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
British or Irish Diced Beef 500g
£6.00
£1.20 per 100g
Tesco
Diced Beef 400g
£4.80
£1.20 per 100g
Asda
Lean Diced Beef 400g
£4.97
£1.24 per 100g
Morrisons
British Diced Beef 430g
£5.50
£1.28 per 100g
Iceland
Lean Diced Beef Steak 350g
£5.18
£1.48 per 100g
see more
Reviews
3.7
22 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Morrisons
730g
Morrisons
British Beef Burgers
£6.00
£0.14 per 100g
Morrisons
British Beef Meatballs
£6.00
430g
Morrisons
British Diced Beef
11
£5.50
£1.28 per 100g
350g
Morrisons
British Beef Skirt
11
£4.73
£1.35 per 100g
800g
Morrisons
British Beef Bones
17
£5.60
£0.70 per 100g
350g
Morrisons
British Diced Beef
22
£4.25
£1.21 per 100g
Morrisons
British Beef Steak Burgers
£4.00
£1.00 each
1kg
Morrisons
British Beef Frying Steaks
£16.00
£1.60 per 100g
340g
Morrisons
British Beef Chuck Burgers
£4.00
£0.59 per 100g
Morrisons
British 15% Beef Mince
£3.75
Related Products
Tesco Finest
Dine in Beef Shin Bourguignon
33
£7.50
The Best Signature Collection
Beef Shin & Bordelaise Sauce
£25.00
68g
Nongshim
Shin Cup Noodles
44
£1.25
£1.84 per 100g
Waitrose Ltd
No.1 Slow Cooked Wagyu Beef Shin with Merlot & Shallot Jus
8
£50.00
170g
Morrisons Savers
British Beef Steak
5
£2.99
£1.76 per 100g
ASHFIELDS
British Diced Beef
£4.49
ASHFIELDS
British Diced Beef
£7.59
ASHFIELDS
British Beef Meatballs
£4.99
£0.21 each
ASHFIELDS
British Beef Meatballs
£2.99
£0.25 each
500g
Tariq Halal
British Beef Mince
17
£6.25
£1.25 per 100g
Related Searches
Morrisons
Beef Items
Meats