Today's Deals
Help Guides
Download App
Morrisons
Soft Pitted Prunes
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£6.35
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Morrisons prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£6.25
Highest
£6.35
£6.35
Supermarket Alternatives
Morrisons
Prunes
£2.10
Sainsbury's
Prunes 500g
£3.90
£0.78 per 100g
Tesco
Prunes 250g
£2.10
£0.84 per 100g
Asda
Prunes in Grape Juice 410g
£1.10
£0.27 per 100g
Waitrose
Duchy Organic Agen Prunes
£4.25
see more
Good to know
serving counts as 1 portion of 5 a day fruit and vegetables
Fresh, frozen, dried, canned and juice all count
No artificial colours or flavours
Suitable for vegetarians
Reviews
4.0
4 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Morrisons
Morrisons
Dried Pitted Prunes
6
£3.20
Morrisons
Dried Pitted Dates
10
£3.40
Morrisons
Soft Pitted Dates
£1.84
Morrisons
Soft Apricots
3
£3.05
Morrisons
Wholefood Soft Figs
8
£5.40
Morrisons
Prunes
6
£2.10
Morrisons
Prunes in Syrup
2
£1.15
£0.27 per 100g
Morrisons
Pitted Green Olives
14
£1.30
£0.39 per 100g
Morrisons
Pitted Green Olives
£1.60
Morrisons
Pitted Queen Olives In Brine
3
£1.70
£0.50 per 100g
Related Products
Crazy Jack
Organic Soft Prunes - Ready To Eat - Pack
26
£4.00
£2.00 per 100g
Nature's Finest
Pitted Prunes in Juice
43
£3.18
£0.45 per 100g
Tesco
Pitted Prunes In Juice
141
£1.15
£0.40 per 100g
Sainsbury's
Prunes Pitted in Juice
21
£1.15
£0.40 per 100g
Nature's Finest
Pitted Prunes in Juice
£2.60
Whitworths
Dried Chilean Orchard Prunes
1
£2.00
£1.05 per 100g
Tesco
Prunes
82
£2.10
£0.84 per 100g
ASDA
Prunes
71
£1.67
£0.84 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Prunes with Stones
40
£2.35
Tesco
Ready To Eat Prunes
70
£3.90
£0.78 per 100g
Related Searches
Morrisons
Prunes
Dried Fruits