Today's Deals
Help Guides
Download App
Morrisons The Best
18 Month Matured Christmas Pudding
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£2.00
£0.50
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Morrisons The Best prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.35
Usually
£1.85
Highest
£2.00
£2.00
Supermarket Alternatives
Tesco
Alcohol Free Christmas Pudding 400g
£3.25
£0.81 per 100g
Asda
Free From by Syrup Sponge Pudding 110g
£1.18
£1.07 per 100g
Sainsbury's
Bread & Butter Pudding Dessert 515g
£4.70
£0.91 per 100g
Morrisons
Spanish Apricot Fool 114g
£1.00
£0.88 per 100g
Good to know
Made with plump vine fruits, pecan nuts, walnuts and almonds
Laced with cider, rum and sherry
Traditionally steamed
Matured for 18 months with Cognac
No artificial colours or flavours
Suitable for vegetarians
see more
Reviews
4.3
10 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Morrisons The Best
Morrisons The Best
18 Month Matured Luxury Christmas Pudding
3
£5.00
£1.25 per 100g
Morrisons The Best
Free From 6 Months Matured Luxury Christmas Pudding
2
£2.00
Morrisons The Best
9 Month Matured Manchego
3
£4.65
£3.10 per 100g
Morrisons The Best
Christmas Pudding
4
£9.00
Morrisons The Best
Limoncello And Clementine Christmas Pudding
£5.50
Morrisons The Best
Iced Christmas Cake Serves 14
3
£10.75
Morrisons The Best
Christmas Fruit Cake With Brandy Serves 12
3
£8.50
Morrisons The Best
Cinco Lanzas 16 Months Matured Cheese
8
£3.75
£1.88 per 100g
Morrisons The Best
Figgy Pudding Chutney
£2.50
£1.00 per 100g
Morrisons The Best
Sticky Toffee Pudding
£4.00
Related Products
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's 18 Month Matured Christmas Pudding Taste the Difference
57
£2.25
£2.25 per 100g
Tesco Finest
12 Month Matured Christmas Pudding
22
£5.25
£1.31 per 100g
PERFECT CHRISTMAS
6 Month Matured Christmas Pudding
£2.49
SPECIALLY SELECTED
24 Month Matured Christmas Pudding
£7.99
Waitrose Ltd
Waitrose Christmas 6 Month Matured Christmas Pudding
40
£2.00
Waitrose Ltd
Waitrose Christmas 6 Month Matured Christmas Pudding
34
£7.50
Waitrose Ltd
Waitrose Christmas 6 Month Matured Christmas Pudding
36
£4.00
Waitrose Ltd
No.1 12 Month Matured Christmas Pudding
36
£11.20
Waitrose Ltd
No.1 12 Month Matured Christmas Pudding
69
£6.00
Waitrose Ltd
No.1 12 Month Matured Christmas Pudding
43
£2.00
Related Searches
Morrisons The Best
Desserts
Puddings