Today's Deals
Help Guides
Download App
Newman's Own
Blue Cheese Dressing
250ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£2.20
£0.88 per 100ml
VISIT
Sainsbury's
£2.30
£0.92 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Newman's Own prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£0.75
Highest
£2.30
£2.20
Supermarket Alternatives
Asda
Garlic & Herb Dressing 175ml
£1.47
£0.84 per 100ml
Sainsbury's
Honey & Mustard Dressing 150ml
£1.30
£0.87 per 100ml
Waitrose
Waitrose Honey & Mustard Dressing
£2.60
Tesco
French Style Dressing 175ml
£1.50
£0.86 per 100ml
Good to know
#9 in Blue Cheeses
Reviews
3.4
11 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
"These mini ones are perfect for lunchboxes or eating on the go"
"Love the taste small and expensive"
"This is an unpleasantly sharp tasting dressing"
"I love proper blue cheese dressing and thought this would be a treat as it's hard to find"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Newman's Own
250ml
Newman's Own
French Dressing
16
£2.30
£0.92 per 100ml
250ml
Newman's Own
Ranch Dressing - Bottle
28
£2.08
£0.83 per 100ml
250ml
Newman's Own
Italian Dressing & Dip Olive Oil & Vinegar
37
£2.08
£0.83 per 100ml
Related Products
235ml
Mary Berry's
Blue Cheese Dressing
121
£3.55
£1.51 per 100ml
150g
Castello
Creamy Blue Cheese Creamy Blue Cheese
489
£2.62
£1.75 per 100g
150g
Blacksticks
Blue Cheese
69
£3.00
£2.00 per 100g
150g
Saint Agur
Blue Creme Cheese
110
£3.00
£2.00 per 100g
150g
1912
Golden Blue Cheese
11
£3.00
£2.00 per 100g
150g
Castello
Danablu Danish Blue Cheese
81
£2.50
£1.67 per 100g
430ml
Hellmann's
Blue Cheese Ranch Mayo
235
£2.80
£0.65 per 100ml
150g
Saint Agur
Blue Cheese
123
£2.60
£1.73 per 100g
150g
Stratford
Blue Cheese
6
£2.50
£1.67 per 100g
180g
Tesco
Blue Shropshire Cheese
114
£3.15
£1.75 per 100g
Related Searches
Newman's Own
Salad Dressings
Dressings