Today's Deals
Help Guides
Download App
Nivea
Care And Roses Shower
250ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Savers
£1.19
£0.48 per 100ml
VISIT
Ebay
£2.25
£0.90 per 100ml
VISIT
Amazon
£5.21
£4.02
£2.08 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Nivea prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.19
Usually
£5.19
Highest
£16.99
£1.19
Good to know
Transforms into rich lather
Leaves skin feeling soft and smooth
Subtle rose scent
Relaxing and refreshing
pH balanced
Dermatalogically tested
Suitable for all skin types
see more
Reviews
5.0
3 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Nivea
750ml
Nivea
Rose And Almond Shower Cream
£2.49
£0.33 per 100ml
Nivea
Indulgent Moisture Rose & Almond Oil Shower Cream
4
£2.00
750ml
Nivea
Rose & Almond Oil Shower Cream
20
£2.50
£0.33 per 100ml
750ml
Nivea
Coco And Jojoba Shower Cream
£2.49
£0.33 per 100ml
750ml
Nivea
Shower Orange Avocado Cream
26
£2.49
£0.33 per 100ml
250ml
Nivea
Shower Gel
188
£0.64
£0.26 per 100ml
Nivea
Coconut & Jojoba Oil Shower Cream Pure Care
194
£4.49
250ml
Nivea
Cashmere Shower Cream
337
£1.19
£0.48 per 100ml
250ml
Nivea
Creme Care Shower Cream Gel Rich Moisture
16
£1.19
£0.48 per 100ml
Nivea
Rose Care Moisturising Gel Cream
32
£2.49
Related Products
Rituals
The Ritual Of Ayurveda Me-Time Joyful Reset Set Indian Rose & Sweet Almond Oil
£22.90
250ml
Original Source
Almond&Cherry Shower Milk
4
£1.00
£0.40 per 100ml
200ml
NUXE
Prodigieux Shower Oil200 ml
13
£15.00
£7.50 per 100ml
Gerard Bertrand
Cote des Roses Rose
2
£12.00
50ml
Laura Mercier
Souffle Hand Cream Almond Coconut
21
£26.35
£52.70 per 100ml
50ml
Korres
Almond Blossom Hand Cream
£9.00
£18.00 per 100ml
200ml
Sanctuary Spa
Lily & Rose Natural Oils Ultra Rich Shower Oil200 ml
167
£9.47
£4.74 per 100ml
225ml
Imperial Leather
Cherry Almond Oil Bodywash
42
£1.48
£0.66 per 100ml
70ml
Rituals
The Ritual of Ayurveda Body Cream Sweet Almond & Indian Rose
£7.56
£10.80 per 100ml
750ml
Cussons
Pure Shower Gel Magnolia And Almond Milk
£1.49
£0.20 per 100ml
Related Searches
Nivea