Today's Deals
Help Guides
Download App
Nivea
Rose Care Moisturising Gel Cream
List
List
Share
Report
Where To Buy
Savers
£2.49
VISIT
Amazon
£5.00
VISIT
Ebay
£6.99
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Nivea prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£2.50
Highest
£5.00
£2.49
Supermarket Alternatives
Boots
Men Everyday Skin Hyaluronic Acid Moisturiser 50ml
£6.00
£12.00 per 100ml
Waitrose
Waitrose Pure Day Cream
£3.70
Morrisons
Facial Moisturiser
£1.00
Tesco
Kind And Pure Hydrating Daily Moisturiser 75ml
£2.00
£2.67 per 100ml
Sainsbury's
Sun Protect After Sun Body Butter 24 Hour Moisturisation 200ml
£5.00
£2.50 per 100ml
Superdrug
Aqueous Cream
£4.00
see more
Good to know
Moisturising gel cream with organic rose water and hyaluronic acid
Intensively hydrates skin for 48 hours
Light and fast absorbing
Delicate fragrance of rose water
Long lasting moisture from hyaluronic acid
Suitable for all skin types
Known anti-oxidant benefits of organic rose water
Gives an instant fresh feeling
see more
Reviews
4.4
32 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Nivea
Nivea
Rose And Almond Shower Cream
£2.49
£0.33 per 100ml
Nivea
Men Sensitive Intensive Moisturising Cream-Gel Face Moisturiser
63
£4.37
£8.74 per 100ml
Nivea
Men Intensive Moisturising Face Cream Protect & Care
430
£3.99
£7.98 per 100ml
Nivea
Shower Orange Avocado Cream
26
£2.49
£0.33 per 100ml
Nivea
Soft Moisturising Cream
322
£3.99
£1.33 per 100ml
Nivea
Soft Moisturising Cream for Face Body & Hands
21,717
£1.29
£5.16 per 100ml
Nivea
Face Regenerating Night Cream for Normal & Combination Skin
229
£2.49
£4.98 per 100ml
Nivea
Repair & Care 15% Glycerin + Urea
1,255
£5.49
£1.37 per 100ml
Nivea
Soft Moisturising Cream for Face Hands & Body
24,896
£2.85
£0.57 per 100ml
Nivea
Soft Moisturiser for Face Hands & Body
23,711
£2.00
£2.67 per 100ml
Related Products
Lancome
Absolue Rich Face Cream
174
£45.00
£75.00 per 100ml
Lancome
Hydra Zen Gel Cream
132
£39.00
£78.00 per 100ml
Byoma
Moisturizing Rich Cream
353
£10.49
£20.98 per 100ml
Piz Buin
Moisturising Face Sun Lotion SPF50 Sun Cream
88
£8.99
£17.98 per 100ml
Cetaphil
Moisturising Cream
147
£5.99
£7.05 per 100g
Rimmel
London Supergel Nail Polish R&B Rose
885
£4.95
£41.25 per 100ml
Origins
Light Rose Moisturising Hand Cream
6
£14.25
£19.00 per 100ml
Kiehl's
Ultra Facial Cream Face Moisturiser Suitable For All Skin Types Fragrance-Free
9,451
£19.99
£15.99 per 100ml
Boots
Derma Care Daily Moisturising Cream
£53.55
£1.79 per 100ml
Boots
Derma Care Daily Moisturising Cream
£53.55
£1.79 per 100ml
Related Searches
Nivea
Moisturisers
Face Creams
Skin Care