Today's Deals
Help Guides
Download App
Nivea
Sensitive Face Cleansing Milk
200ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Savers
£2.99
£1.50 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Nivea prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.65
Usually
£8.99
£2.99
Supermarket Alternatives
Waitrose
Waitrose Pure Cleansing Milk
£2.90
Boots
Micellar Water Sensitive 400ml
£2.95
£0.74 per 100ml
Tesco
Kind And Pure Cleansing Micellar Water 200ml
£1.50
£0.75 per 100ml
Good to know
Cleanses mildly
Reduces 3 main signs of sensitive skin: redness, tightness, dryness
Enriched with Dexpanthenol & Grape Seed Oil
Removes make-up and mascara
Moisturises skin
Gently massage into skin
Remove with cotton wool or rinse with water
see more
Reviews
4.5
108 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Nivea
150ml
Nivea
Men Sensitive Face Wash
£3.29
£2.19 per 100ml
Nivea
Biodegradable Cleansing Face Wipes for Sensitive Skin 25 Wipes
551
£2.93
£0.12 each
150ml
Nivea
Gentle Face Cleansing Cream Wash
13
£2.25
£1.50 per 100ml
Nivea
MicellAir Cleansing Face Wipes
£2.09
Nivea
Biodegradable Face Cleansing Wipes for Dry Skin
419
£1.50
£0.06 each
Nivea
Biodegradable Face Cleansing Wipes Dry Skin
8
£2.99
£0.15 each
100ml
Nivea
Men Sensitive Face Wash with 0% Alcohol
418
£2.50
£2.50 per 100ml
Nivea
MicellAIR Biodegradable Cleansing Wipes
665
£2.08
£0.08 each
Nivea
Biodegradable Face Cleansing Wipes Normal Skin 25pc
273
£1.50
£0.06 each
75ml
Nivea
Men Sensitive Face Moisturiser with 0% Alcohol
1,602
£4.00
£5.33 per 100ml
Related Products
200ml
Garnier
Natural Rose Water Cleansing Milk Sensitive Skin
732
£2.25
£1.13 per 100ml
400ml
L'Oreal
Paris Fine Flowers Cleansing Milk Sensitive Skin
150
£4.49
£1.12 per 100ml
Superdrug
Cleansing Bio Face Wipes Sensitive Skin Bundle
£7.00
£0.70 each
Superdrug
Essential Cleansing Bio Face Wipes Sensitive Skin Bundle
£2.00
£0.67 each
200ml
Olay
Make-Up Melting Cleansing Milk
3
£2.79
£1.40 per 100ml
400ml
Garnier
Micellar Water Sensitive Skin
3,903
£4.49
£1.12 per 100ml
200ml
Clean & Clear
Deep Cleansing Lotion for Sensitive Skin
11
£2.00
£1.00 per 100ml
LifeJacket
Face Cleansing Bar
£7.50
Sensoft
Sensitive Cleansing Wipes (25Pack)
£1.00
700ml
Garnier
Micellar Water Facial Cleanser
4,453
£6.47
£0.92 per 100ml
Related Searches
Nivea
Face Cleansers
Makeup Removers
Facial Cleansers
Cleansing Milks