Today's Deals
Help Guides
Download App
Ocado
Shelled Pistachios
100g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Today's Price
See how Ocado prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£3.20
Highest
£23.00
£0.00
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Pistachio Nuts 35g
£1.00
£2.86 per 100g
Waitrose
Waitrose Duchy Organic Pistachios
£4.25
Tesco
Wholefood Pistachio Nuts In Shell 250g
£2.75
£1.10 per 100g
Asda
Pistachios in Shell 200g
£2.18
£1.09 per 100g
Good to know
Potassium supports the nervous system
Potassium plays a role in normal muscle function
Potassium helps maintain normal blood pressure
Protein supports the growth and maintenance of muscle mass
Perfect for baking, cooking or as a store cupboard staple
A delicious snack for yourself or unexpected visitors
Don't forget the extra bowl for the empty shells
see more
Reviews
3.8
25 reviews from 0 shop
5
4
3
2
1
"These pistachios are lovely - fresh and green with a nice crunch"
"These are great as they taste fresh and crunchy"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Searches
Ocado
Nuts
Pistachios