Today's Deals
Help Guides
Download App
Optase
Tto Cleansing Gel Tea Tree Oil Hyaluronic Acid
50ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Superdrug
£12.95
£25.90 per 100ml
VISIT
Ebay
£13.25
£13.29
£26.50 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
Lowest
£7.00
Usually
£13.99
£12.95
Supermarket Alternatives
Boots
Everyday Cucumber Eye Gel 15ml
£1.45
£9.67 per 100ml
Good to know
Good eyelid and eyelash hygiene is recommended by Eye Care Professionals
Optase TTO Eye Lid Cleansing Gel gently removes impurities, dirt, debris and make-up from the eyelids and the base of the eyelashes
Enriched with Tea Tree oil, Hyaluronic Acid and Pro-vitamin B5
Moisturises, soothes and purifies the eye lid
Leaves the eyes feeling fresh and clean
Suitable for sensitive eyes
Use daily, by applying morning and evening
Keep out of reach of children
Do not apply directly into the eye
Remove contact lenses before use
see more
Reviews
4.0
28 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Optase
Optase
Manuka Oil Eyelid Wipes 30 Biodegradable Wipes
£11.95
17ml
Optase
Dry Eye Spray Preservative Free
16
£11.99
£70.53 per 100ml
15ml
Optase
Life Sensitive Eye Daily Renewal Cream
233
£11.89
£79.27 per 100ml
Related Products
The Eye Doctor
Tea Tree Eyelid Wipes Biodegradable For Daily Hygiene
£14.99
£0.37 each
Superdrug
Dry Eyes Eyelid Mist
4
£10.99
Sainsbury's
Health Matters Dry Eyes Eyelid Mist
£6.25
Vizulize
Triple Action Dry Eyes Eyelid Mist
£3.99
30g
THEA
Blephagel Eyelid Cleansing Gel
5
£12.60
£42.00 per 100g
15ml
Strivectin
Hyaluronic Tripeptide Gel-Cream For Eyes
284
£39.95
£266.33 per 100ml
XBC
Tea Tree Cleansing Pads (60Pack)
£3.00
10ml
Tea Tree Oil
Tea Tree Oil
£1.00
£10.00 per 100ml
20ml
Boots
Tea Tree Oil
3
£9.00
£45.00 per 100ml
Tisserand
Tea Tree Essential Oil
1
£7.90
Related Searches
Optase
Eye Gels
Eye Cleansers