Today's Deals
Help Guides
Download App
Peter's Yard
Pink Peppercorn Sourdough Crackers
90g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£2.50
£2.78 per 100g
3 FOR 2
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Peter's Yard prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.83
Usually
£2.65
£2.50
Supermarket Alternatives
Tesco
Rosemary Crackers 185g
£1.40
£0.76 per 100g
Sainsbury's
Poppy and Sesame Seed Thins 150g
£1.30
£0.87 per 100g
Asda
Classic Cream Crackers 300g
£0.49
£0.16 per 100g
Waitrose
Essential Cream Crackers
£0.60
Good to know
Nutritional
High Fibre
Free from
Artificial Colours, Artificial Flavours and Artificial Preservatives
Great taste
Small-Batch Sourdough
Fermented for 16 Hrs
No Palm Oil
High in Fibre
No Artificial Colours, Flavours or Preservatives
Suitable for Vegetarians
Rolled until delicate and thin
Dusted with rye flour
Gently baked for a dappled, crisp and slightly wobbly cracker
see more
Reviews
1.0
1 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Peter's Yard
100g
Peter's Yard
Fig & Spelt Sourdough Crackers
106
£2.50
£2.50 per 100g
90g
Peter's Yard
Sourdough Crackers
123
£2.50
£2.78 per 100g
90g
Peter's Yard
Original Sourdough Crackers Twin Pack
3
£3.50
£1.94 per 100g
90g
Peter's Yard
Oregano & Olive Oil Sourdough Crackers
12
£2.50
£2.78 per 100g
90g
Peter's Yard
Rye Charcoal Sourdough Crackers
17
£2.50
£2.78 per 100g
125g
Peter's Yard
Original Sourdough Crispbread
34
£2.50
£2.00 per 100g
90g
Peter's Yard
Rosemary & Sea Salt Sourdough Crackers
117
£2.50
£2.78 per 100g
Peter's Yard
Wholegrain Crispbread
4
£2.50
135g
Peter's Yard
Seeded Sourdough Flatbreads
78
£2.50
£1.85 per 100g
115g
Peter's Yard
Sea Salt Sourdough Flatbreads
115
£2.50
£2.17 per 100g
Related Products
SAVOUR BAKES
Sourdough Crackers
£1.49
150g
Crosta Mollica
Crosta & Mollica Bolli Italian Crackers with Black Peppercorn
40
£1.90
£1.27 per 100g
240g
Tesco
King Prawn with Lemon and Pink Peppercorn butter
£4.50
£1.88 per 100g
50ml
Essentials
Milton-Lloyd No11 Pink Peppercorn & Bergamot Eau De Parfum
£5.00
£10.00 per 100ml
Tesco Finest
British Chicken Breast Supreme with a pink peppercorn & Tarragon melt
9
£6.40
180g
Morrisons The Best
Peppercorn Sauce
£2.35
£1.31 per 100g
Tesco Finest
Peppercorn Sauce
3
£2.60
200g
Dine
Peppercorn Sauce
£2.15
£1.08 per 100g
Bart
Black Peppercorn Mill
1
£5.00
160g
Goldenfry
Sauce Granules Peppercorn
2
£1.67
£1.04 per 100g
Related Searches
Peter's Yard
Biscuits
Crackers