Today's Deals
Help Guides
Download App
PLJ
Lemon Juice Cordial
500ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£2.75
£0.55 per 100ml
VISIT
Sainsbury's
£2.75
£0.55 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how PLJ prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.50
Usually
£2.75
£2.75
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Quadruple Strength Lemon Squash 1.5l
£2.40
£0.16 per 100ml
Tesco
Quadruple Strength Lemon Squash No Added Sugar 1.5l
£2.30
£0.15 per 100ml
Waitrose
Essential No Added Sugar Lemon Squash
£1.50
Asda
Sicilian Lemon Extract
£1.62
Good to know
#10 in Lemon Juices
High in Vitamin C
No Added Sugar
Contains naturally occuring sugars
Low Calorie
No artificial colourings, flavours or sweeteners
Suitable for vegetarians, vegans and coeliacs
see more
Reviews
4.5
27 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
"This is lemon juice with no added sugar"
"This product is best used to add sourness to alcohol drinks"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Products
500ml
Belvoir
Honey Lemon & Ginger Cordial
7
£4.25
£0.85 per 100ml
1l
Rose's
Lime Juice Cordial
53
£2.75
£0.28 per 100ml
500ml
Bottlegreen
Refreshing Lime & Mint Cordial
31
£4.50
£0.90 per 100ml
500ml
Belvoir
Farm Rhubarb Apple Cordial
2
£4.25
£0.85 per 100ml
500ml
Belvoir
Farm Raspberry & Lemon Cordial
26
£4.25
£0.85 per 100ml
500ml
Bottlegreen
Winter Spiced Berry Cordial
3
£4.50
£0.90 per 100ml
100ml
Jif
Lemon Juice
12
£0.95
£0.95 per 100ml
Morrisons
Loose Lemon
£0.37
500ml
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Ginger & Lemongrass Cordial Taste the Difference
£2.95
£0.59 per 100ml
1.75l
Robinsons
No Added Sugar Double Concentrate Lemon Squash
12
£3.74
£0.21 per 100ml
Related Searches
PLJ
Lemon Juices
Lemon Squashes