Today's Deals
Help Guides
Download App
Princes
Ham Round
200g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£2.40
£1.20 per 100g
VISIT
Sainsbury's
£2.40
£1.20 per 100g
£1.50 NECTAR
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Princes prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.40
Usually
£1.49
Highest
£2.40
£2.40
Sizes
200g
Cheapest
£2.40
£1.20 per 100g
340g
Best Value
£3.00
£0.88 per 100g
Supermarket Alternatives
Tesco
Danish Ham 340g
£3.15
£0.93 per 100g
Morrisons
Premium Ham
£1.95
Sainsbury's
Lean Ham Can 340g
£3.15
£0.93 per 100g
Iceland
Cooked Ham Trim 600g
£3.50
£0.58 per 100g
Asda
Cured Lean Ham 200g
£1.94
£0.97 per 100g
Waitrose
Duchy Organic Finely Sliced Roast Ham
£4.25
see more
Good to know
Reformed Ham with added Water
Slices best after a chill in the fridge
Great in a sandwich or on a crusty roll with a crisp salad
Caring about taste, quality and families since 1900
Follow us on Instagram @princes
All cans are 100% recyclable
see more
Reviews
5.0
2 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Princes
75g
Princes
Chicken & Ham Paste Jar
13
£0.75
£1.00 per 100g
200g
Princes
Lean Corned Beef Reduced Fat
34
£4.00
£2.00 per 100g
75g
Princes
Tuna & Mayo Paste
12
£0.75
£1.00 per 100g
75g
Princes
Salmon Paste
18
£0.75
£1.00 per 100g
370g
Princes
Meatballs In Tomato Sauce
7
£1.00
£0.27 per 100g
75g
Princes
Sardine & Tomato Paste
31
£0.70
£0.93 per 100g
200g
Princes
Pressed Cod Roe
3
£2.85
£1.43 per 100g
125g
Princes
Rich Tomato Jack Mackerel Fillets
134
£1.75
£1.40 per 100g
125g
Princes
Spicy Tomato Jack Mackerel Fillets
10
£1.75
£1.40 per 100g
Princes
Mackerel Fillets in Mustard Sauce
13
£1.95
Related Products
200g
Spam
Lite Chopped Ham & Pork Tin
15
£2.70
£1.35 per 100g
200g
Sainsbury's
Lean Cooked Ham
21
£1.95
£0.98 per 100g
200g
Spam
Bacon with Chopped Pork Ham & Real Bacon
12
£3.25
£1.63 per 100g
200g
Spam
Chopped Pork & Ham with Plastic Tub
29
£3.25
£1.63 per 100g
400g
Stagg
Low Fat Vegetable Garden Chilli Medium
17
£2.25
£0.56 per 100g
300g
Pek
Cured Chopped Pork in Natural Juices
29
£2.30
£0.77 per 100g
200g
Tulip
Cure Chicken Breast
17
£2.10
£1.05 per 100g
Sainsbury's
Round Brush
£5.00
JUST ESSENTIALS by ASDA
Round Lettuce
74
£0.78
Create A Cake
Round Drum
1
£1.75
Related Searches
Princes
Hams
Porks
Sliced Hams
Meats