Today's Deals
Help Guides
Download App
Ricola
Sugar Free Lemon-Mint Drops
45g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Savers
£1.49
£3.31 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Ricola prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£1.50
Highest
£14.00
£1.49
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Throat Lozenges Honey & Lemon
£3.35
£0.09 each
Tesco
Butter Mintoes 200g
£1.35
£0.68 per 100g
Morrisons
Dual Action Blackcurrant Lozenges
£3.35
Good to know
Made with natural flavours
Sweetened with Stevia Plant Extract
Contains 13 herbs from Swiss mountains
Sugar free with sweeteners
Vitamin C
Suitable for vegans
Refreshing LemonMint flavour
Long lasting refreshment
Great taste 2020
see more
Reviews
4.4
14 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Ricola
70g
Ricola
Sugar Free Cherry Cough Drops
28
£1.20
£1.71 per 100g
27.5g
Ricola
Sugar Free Raspberry Pocket Box Mint
£1.00
£3.64 per 100g
75g
Ricola
Soothe & Clear Honey Lemon Echinacea Lozenges
42
£1.20
£1.60 per 100g
68g
Ricola
Max throat care Honey Lemon cough drops
£2.20
£3.24 per 100g
45g
Ricola
Swiss Herb Sugar Free
50
£1.49
£3.31 per 100g
27.5g
Ricola
Sugare Free Elderflower Pocket Box Mint
£1.00
£3.64 per 100g
27.5g
Ricola
Sugar Free Pocket Box Lemonmint
£1.00
£3.64 per 100g
45g
Ricola
Glacier Peppermint Sugarfree
£1.49
£3.31 per 100g
45g
Ricola
Blackcurrant
10
£1.49
£0.17 per 100g
Ricola
Honey Lemon Cough Drop Bundle
£5.50
£1.38 each
Related Products
30g
Covonia
Double Impact Sugar Free Cough Drops
14
£2.29
£7.63 per 100g
8g
Smint
Sugar Free Mint Dispenser
2
£1.10
each
3g
Vidrate
Natural Electrolyte Hydration Lemon Lime & Mint Flavour Sugar-Free Sachets
4
£7.99
£22.19 per 100g
60ml
Efamol
Kids Omega 3 Dha Drops
13
£14.98
£24.97 per 100ml
2l
Sprite
Zero Sugar Chill Mint Bottle
5
£2.20
£0.11 per 100ml
33.4g
Polo
Sugar Free
1
£0.65
£1.95 per 100g
72g
Vicks
Vapodrops Lemon & Menthol Sugar Free
2
£1.69
£2.35 per 100g
45g
Covonia
Original Sugar Free Cough Drops 50% Extra Free
£2.00
£4.44 per 100g
Fisherman's Friend
Honey & Lemon
1
£0.79
Fruittella
Sugar Free Fruit Drops Redberry Mix
2
£1.20
Related Searches
Ricola
Sweets
Lozenges
Bags
Tins