Today's Deals
Help Guides
Download App
Rituals
The Ritual Of Mehr Sweet Orange & Cedar Wood Foaming Shower Gel200 ml
200ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Boots
£10.90
£5.45 per 100ml
VISIT
Amazon
£35.01
£17.51 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
Energize the soul with radiant light and positivity
Bright fragrance opens up with sparking citrus top note
Blended with heart of florals and grounded with drydown of cedar wood
Vitamin C in sweet orange helps energize the skin
Cedar wood oil helps soothe the body and mind
Foaming shower gel transforms into rich and luxurious foam
Keeps skin feeling soft
Pressure container
Avoid spraying in eyes
Protect from heat, hot surfaces, sparks, flames, and ignition sources
see more
Reviews
5.0
1 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Rituals
200ml
Rituals
The Ritual Of Mehr Sweet Almond & Cedar Wood Shower Oil
£9.26
£4.63 per 100ml
290g
Rituals
The Ritual Of Mehr Sweet Orange & Cedar Wood Scented Candle
£24.90
£8.59 per 100g
250g
Rituals
The Ritual Of Mehr Sweet Orange & Cedar Wood Body Scrub
£18.90
£7.56 per 100g
500ml
Rituals
The Ritual of Mehr Sweet Orange & Cedar Wood Diffuser Refill
1
£44.96
£8.99 per 100ml
70ml
Rituals
The Ritual Of Mehr Sweet Orange & Cedar Wood Mini Diffuser
£18.90
£27.00 per 100ml
150ml
Rituals
The Ritual Of Mehr Sweet Orange & Cedar Wood Body Lotion Mousse
2
£13.60
£9.07 per 100ml
220ml
Rituals
The Ritual Of Mehr Sweet Orange & Cedar Wood Whipped Body Cream
£28.90
£13.14 per 100ml
220ml
Rituals
The Ritual Of Mehr Sweet Orange & Cedar Wood Whipped Body Cream Refill
£21.90
£9.95 per 100ml
Rituals
The Ritual Of Mehr Sweet Orange & Cedar Wood Bath & Body Large Gift Set
£54.90
Rituals
The Ritual of Mehr Sweet Orange & Cedar Wood Bath & Body Medium Gift Set
£41.00
Related Products
200ml
ManCave
Oud Wood Shower Gel200 ml
1
£5.75
£2.88 per 100ml
200ml
Caudalie
The Des Vignes Shower Gel200 ml
65
£9.00
£4.50 per 100ml
200ml
NUXE
Prodigieux Floral Scented Shower Gel200 ml
£11.99
£6.00 per 100ml
200ml
Estee Lauder
Glimmer Shower Gel200 ml
£43.00
£21.50 per 100ml
200ml
Harry's
Men's Foaming Shave Gel with Aloe
610
£3.50
£1.75 per 100ml
200ml
Caudalie
Rose De Vigne Shower Gel200 ml
29
£9.00
£4.50 per 100ml
200ml
Guerlain
Les Delices De Bain Perfumed Shower Gel200 ml
£48.00
£24.00 per 100ml
200ml
CHANEL
Paris-Paris Hair And Body Shower Gel200 ml
£54.00
£27.00 per 100ml
200ml
Imperial Leather
Relaxing Foamburst Gel To Foam Body Wash Plum Blossom & Cashmere Musk
39
£2.75
£1.38 per 100ml
Sundae
Orange Crush Whipped Shower Foam
1
£12.95
Related Searches
Rituals