Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Belgian Cooking Chocolate Dark
200g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£2.45
£1.23 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£1.85
Highest
£2.45
£2.45
Supermarket Alternatives
Waitrose
Cooks' Ingredients Belgian Dark Chocolate
£3.50
Tesco
Dark Cooking Chocolate 150g
£1.80
£1.20 per 100g
Sainsbury's
Belgian Cooking Chocolate Milk 200g
£2.45
£1.23 per 100g
Morrisons
White Cooking Chocolate
£1.80
Boots
No Added Sugar Swiss Milk Chocolate With Hazelnuts 100g
£2.70
£2.70 per 100g
see more
Reviews
4.2
19 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
200g
Sainsbury's
Belgian Cooking Chocolate White
16
£2.45
£1.23 per 100g
200g
Sainsbury's
Belgian Cooking Chocolate Milk
16
£2.45
£1.23 per 100g
Sainsbury's
Dark 70% Cooking Chocolate Taste the Difference
£2.40
Sainsbury's
Almond Slivers Belgian Dark Chocolate Bar Taste the Difference
£1.80
Sainsbury's
Belgian Dark Chocolate with Sicilian Blood Orange Bar Taste the Difference
£1.80
34g
Sainsbury's
Belgian Chocolate Eclairs
304
£2.25
£1.65 per 100g
220g
Sainsbury's
Belgian Chocolate Profiteroles
27
£4.00
£0.15 per 100g
55g
Sainsbury's
Belgian Chocolate Eclairs
312
£2.00
£1.82 per 100g
68g
Sainsbury's
Belgian Chocolate Choux Buns
160
£2.00
£1.47 per 100g
500g
Sainsbury's
Belgian Chocolate Cheesecake Dessert
17
£4.70
£0.94 per 100g
Related Products
Morrisons
Dark Cooking Chocolate
£1.80
150g
Green & Black's Organic
Dark Cooking Chocolate
14
£3.50
£2.33 per 100g
BAKE by ASDA
Bake Dark Cooking Chocolate
39
£1.78
100g
Dr. Oetker
Extra Dark Chocolate 72%
94
£1.75
£1.75 per 100g
150g
Tesco
White Cooking Chocolate
24
£1.80
£1.20 per 100g
Morrisons
Milk Cooking Chocolate
£1.80
Morrisons
White Cooking Chocolate
£1.80
100g
Dr. Oetker
Chocolate Chunks Dark
3
£1.95
£1.95 per 100g
BAKE by ASDA
Bake by Milk Cooking Chocolate
£1.78
ASDA
Bake by White Cooking Chocolate
£1.78
Related Searches
Sainsbury's
Chocolates
Dark Chocolates
Chocolate Bars
Cooking Chocolates