Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Silverside Diced Beef Taste the Difference
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£9.25
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's|Taste the Difference prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£3.00
Usually
£4.25
Highest
£9.25
£9.25
Supermarket Alternatives
Iceland
Lean Diced Beef 5% Fat 320g
£5.18
£1.62 per 100g
Sainsbury's
British or Irish Extra Lean Diced Beef 250g
£3.50
£1.40 per 100g
Morrisons
British Diced Beef 350g
£4.25
£1.21 per 100g
Asda
Lean Diced Beef 400g
£4.97
£1.24 per 100g
Tesco
Lean Diced Beef 600g
£8.00
£1.33 per 100g
Waitrose
Duchy Organic British Beef Diced Casserole Steak
£6.50
see more
Good to know
#5 in Lean Diced Beef
#7 in Diced Beefs
Diced beef from trusted farms
Slow cooked in 4 hours
Selected for best quality
Naturally high in protein
Reviews
4.4
17 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"I think its good value for money and i will certainly buy again"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Beef Lasagne Taste the Difference
54
£7.50
£1.07 per 100g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Beef Meatballs Taste the Difference
41
£4.75
£1.36 per 100g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Beef Tomato Single Taste the Difference
22
£1.40
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Slow Cooked Beef Hash Taste the Difference
167
£7.75
£0.97 per 100g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Slow Cooked Beef Bourguignon Taste the Difference
22
£8.10
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Frites with Beef Dripping Taste the Difference
£2.47
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Beef Hash Taste the Difference (Serves 1)
£4.85
£1.21 per 100g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's 2 Beef Steak Burgers Taste the Difference
265
£4.50
£1.32 per 100g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Beef Mince 12% Fat Taste the Difference
219
£6.00
£1.20 per 100g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Wafer Thin Salt Beef Slices Taste the Difference
20
£3.75
£0.38 per 100g
Related Products
Taste the Difference
Sainsbury's Aberdeen Angus Silverside Diced Beef Taste the Difference
£15.00
£2.00 per 100g
Taste the Difference
Sainsbury's Aberdeen Angus Silverside Diced Beef Taste the Difference
£19.50
£1.95 per 100g
Taste the Difference
Sainsbury's Aberdeen Angus Silverside Diced Beef Taste the Difference
£27.75
£1.85 per 100g
Occasions by Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Extra Large Beef Lasagne Taste the Difference
£22.50
£0.94 per 100g
Occasions by Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Bouillabaisse Taste the Difference
£17.50
£1.75 per 100g
Sainsbury's
Beef Gravy Granules Taste the Difference
39
£1.90
£0.95 per 100g
Sainsbury's
Beef Gravy Pouch Taste the Difference
£2.45
£0.70 per 100g
Sainsbury's|Taste The Difference|Taste the Difference
Sainsbury's Red Cabbage Taste the Difference
3
£3.50
£1.17 per 100g
Taste the Difference
Sainsbury's Cauliflower Cheese Taste the Difference
28
£3.30
Occasions by Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Mushroom Wellington Taste the Difference
5
£10.00
£2.00 per 100g
Related Searches
Beef Items
Diced Beef
Meats