Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Breaded Chicken Bites
200g
20
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£2.75
£2.25
£0.07 per 100g
£2.25 NECTAR
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.60
Usually
£2.75
£2.75
Supermarket Alternatives
Tesco
Southern Fried Chicken Bites 500g
£4.00
£0.80 per 100g
Iceland
Breaded Chicken Poppers
£2.50
Waitrose
Essential British Breaded Chicken Pops
£4.25
Asda
Southern Fried Chicken Bites 70g
£0.85
£1.21 per 100g
Sainsbury's
Southern Fried Breaded Chicken Pops 500g
£2.50
£0.50 per 100g
Morrisons
25 Battered Chicken Dippers
£2.39
see more
Good to know
Chopped chicken
Reformed
Seasoned
British
Savoury breadcrumb coating
Ready to eat
Made with British chicken
see more
Reviews
4.5
49 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"I have to say these were excellent"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
380g
4
Sainsbury's
Breaded Chicken Steaks
21
£1.79
£0.12 per 100g
1kg
Sainsbury's
Breaded Chicken Goujons
123
£6.50
£0.65 per 100g
400g
Sainsbury's
Breaded Chicken Breast Strips
£4.10
£1.03 per 100g
490g
Sainsbury's
Breaded Garlic Chicken Kyivs
16
£2.70
£0.55 per 100g
250g
Sainsbury's
Sides Breaded Chicken Pops
29
£3.50
£1.40 per 100g
216g
12
Sainsbury's
Chicken Kyiv Bites
15
£2.75
£0.11 per 100g
150g
Sainsbury's
Chicken Tikka Bites
26
£3.00
£2.00 per 100g
500g
Sainsbury's
Southern Fried Breaded Chicken Pops
12
£2.50
£0.50 per 100g
360g
Sainsbury's
Fresh British Chicken Breaded Stars
15
£3.25
£0.90 per 100g
490g
4
Sainsbury's
Breaded Cheese & Ham Chicken Kyivs
11
£3.10
£0.16 per 100g
Related Products
300g
Tesco
Breaded Buffalo Chicken Bites
1
£4.25
£1.42 per 100g
ASDA
24 Breaded Chicken Bites
62
£2.15
190g
Whitby Seafoods
Breaded Scampi Bites
150
£1.45
£0.76 per 100g
300g
Najma
Spicy Breaded Chicken Fillets
14
£4.00
£1.33 per 100g
250g
Co-op
Breaded Chicken Steaks
£3.45
£1.38 per 100g
380g
4
Tesco Free From
Breaded Chicken Steaks
29
£4.75
£0.31 per 100g
Najma
Breaded Chicken Nuggets
1
£4.08
Morrisons
Breaded Chicken Goujons
3
£2.75
400g
Tesco
Breaded Chicken Strips
37
£4.10
£1.03 per 100g
270g
Tesco
Breaded Chicken Goujons
56
£2.75
£1.02 per 100g
Related Searches
Sainsbury's
Chicken Nuggets
Chicken Dippers
Breaded Chickens
Chicken Goujons