Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Chopped Mixed Nuts
200g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£1.90
£0.95 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.50
Usually
£1.65
Highest
£2.00
£1.90
Supermarket Alternatives
Tesco
Chopped Mixed Nuts 200g
£1.90
£0.95 per 100g
Asda
Chopped Mixed Nuts 150g
£1.28
£0.85 per 100g
Sainsbury's
Mixed Nuts 300g
£4.30
£1.43 per 100g
Waitrose
Waitrose Mixed Nuts
£6.75
Morrisons
The Best Salted Caramel Nut Medley
£4.00
see more
Reviews
4.6
12 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"I love the size of these (chopped peanuts"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
300g
Sainsbury's
Mixed Nuts
102
£4.30
£1.43 per 100g
200g
Sainsbury's
Unsalted Mixed Nuts & Raisins
82
£1.70
£0.85 per 100g
200g
Sainsbury's
Roasted & Salted Mixed Nuts
40
£2.60
£1.30 per 100g
60g
Sainsbury's
On the Go Roasted & Salted Mixed Nuts
14
£1.05
£1.75 per 100g
400g
Sainsbury's
Spiced Mixed Nuts & Seeds with Apple Granola
£3.25
£0.81 per 100g
500g
Sainsbury's
Muesli with Flame Raisins Mixed Nuts Seeds & Popped Brown Rice
£3.00
£0.60 per 100g
227g
Sainsbury's
Chopped Tomatoes
13
£0.45
£0.20 per 100g
250g
Sainsbury's
Chopped Dates
60
£2.40
£0.96 per 100g
100g
Sainsbury's
Almonds Chopped
14
£1.90
£1.90 per 100g
900g
Sainsbury's
Chopped Spinach
128
£1.60
£0.18 per 100g
Related Products
150g
ASDA
Chopped Mixed Nuts
41
£1.28
£0.85 per 100g
200g
Tesco
Chopped Mixed Nuts
47
£1.90
£0.95 per 100g
200g
Tesco Organic
Mixed Nuts
14
£3.30
£1.65 per 100g
Roasted & Salted
Mixed Nuts
£1.00
THE FOODIE MARKET
Mixed Nuts
£1.75
200g
Tesco
Mixed Nuts
67
£2.50
£1.25 per 100g
Ding Dong
Mixed Nuts
12
£1.19
250g
Tesco
Mixed Nuts
34
£2.75
£1.10 per 100g
250g
Tesco Organic
Mixed Nuts
18
£4.75
£1.90 per 100g
100g
Whitworths
Mixed Nuts
£2.20
£2.20 per 100g
Related Searches
Sainsbury's
Mixed Nuts
Nuts