Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Cooling Raita
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£1.95
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£1.90
Highest
£1.95
£1.95
Supermarket Alternatives
Tesco
Raita Dip 190g
£1.90
£1.00 per 100g
Asda
Raita Sauce 190g
£1.85
£0.97 per 100g
Sainsbury's
Tzatziki 200g
£1.35
£0.68 per 100g
Morrisons
Tzatziki 170g
£1.30
£0.76 per 100g
Reviews
3.0
40 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"This is not at all like a raita"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
Sainsbury's
Marshmallows
59
£1.35
£0.68 per 100g
Sainsbury's
Limescale Remover
16
£1.40
Sainsbury's
Pure Apple Juice
186
£2.60
Sainsbury's
Bacon Crispies
43
£1.15
£0.82 per 100g
Sainsbury's
Apple Turnovers
124
£1.90
£0.95 each
Sainsbury's
Danish Pastry Raisin Whirls
169
£1.90
£0.95 each
Sainsbury's
Lightly Battered White Fish with Chips and a Pea Puree
38
£4.15
Sainsbury's
Minestrone Soup
67
£0.59
£0.15 per 100g
Sainsbury's
Turmeric
31
£1.15
£2.40 per 100g
Sainsbury's
No Added Sugar Tropical Crush Drink
14
£0.95
Related Products
Patak's
Indian Raita
16
£1.50
£0.88 per 100g
Tesco
Raita Dip
39
£1.90
£1.00 per 100g
ASDA
Raita Sauce
30
£1.85
£0.97 per 100g
Sharwood's
Raita Sauce
33
£1.50
£0.79 per 100g
Indus
Yoghurt Mint Raita
2
£1.75
£0.44 per 100ml
Heera
Yoghurt & Mint Raita
£2.25
£0.23 per 100ml
Heera
Yoghurt & Mint (Raita) Sauce
£1.00
£0.20 per 100ml
Love Dips
Cool Raita Dip or Drizzle
£1.50
£1.50 per 100g
P.K.Foods
Chicken Tikka Pakora With Raita Dip
£4.25
£1.18 per 100g
Morrisons
Tandoori Chicken With Cucumber & Mint Raita
£5.50
£1.17 per 100g
Related Searches
Sainsbury's
Cucumbers
Yoghurts
Mints
Sauces