Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Chinese Crispy Chilli King Prawns Ready Meal Main For 2
300g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£4.50
£1.50 per 100g
£3.90 NECTAR
VISIT
Amazon
£84.20
£28.07 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£4.25
Highest
£5.50
£4.50
Supermarket Alternatives
Waitrose
Waitrose Garlic & Chilli King Prawns
£4.00
Tesco
Breaded Sweet & Spicy King Prawns 200g
£4.00
£2.00 per 100g
Morrisons
The Best Tempura Prawns With Sweet Chilli Dip
£4.50
Sainsbury's
Battered ASC King Prawns with a Sweet Chilli Sauce 200g
£2.99
£1.50 per 100g
Iceland
10 Tempura King Prawns 130g
£2.50
£1.92 per 100g
see more
Good to know
Crispy battered king prawns
Sweet chilli dipping sauce
King prawns previously frozen and defrosted
For 2 people
Chilli rating 2
see more
Reviews
3.7
26 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
"Will definitely be buying again just loved the two of them together"
"These have become a regular in my Sainsburys shop (now watch"
"These prawns tasted on tap water"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
300g
Sainsbury's
Chinese Crispy Chilli Beef Ready Meal Main For 2
54
£5.00
£1.67 per 100g
350g
Sainsbury's
Chinese Crispy Lemon Chicken Ready Meal Main For 2
80
£4.35
£1.24 per 100g
350g
Sainsbury's
Chinese Crispy Sweet & Sour Chicken Ready Meal Main For 2
73
£4.35
£1.24 per 100g
Related Products
800g
Charlie Bigham's
Chicken & Prawn Paella
55
£8.21
£1.03 per 100g
JML
NuYou TriFold Mirror
14
£3.52
Related Searches
Sainsbury's
Prawns
King Prawns
Ready Meals
Seafoods