Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Indian Saag Paneer Ready Meal Side For 2
300g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£2.60
£0.87 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.65
Usually
£2.55
£2.60
Supermarket Alternatives
Tesco
Indian Saag Aloo 300g
£2.50
£0.83 per 100g
Sainsbury's
Indian Aloo Saag Ready Meal Side For 2 300g
£2.60
£0.87 per 100g
Asda
Main For Two Chicken Butter Masala
£3.00
Good to know
Paneer cheese and spinach in a tomato and cream sauce
Mildly spiced tomato sauce
Chilli rating: 1
Half a pack counts as 1 of your 5 a-day
Source of Protein
Suitable for vegetarians
For 2 people
see more
Reviews
4.2
42 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"I love this! Lots of paneer pieces and only very mildly spicy"
"Love this curry but hate the packaging"
"This is as good as you'd get in an Indian restaurant"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
300g
Sainsbury's
Indian Aloo Saag Ready Meal Side For 2
71
£2.60
£0.87 per 100g
400g
Sainsbury's
Indian Pilau Rice Ready Meal Side For 2
20
£2.50
£0.63 per 100g
300g
Sainsbury's
Indian Tadka Daal Ready Meal Side For 2
66
£2.60
£0.87 per 100g
300g
Sainsbury's
Indian Vegetable Masala Ready Meal Side For 2
69
£2.60
£0.87 per 100g
300g
Sainsbury's
Indian Bombay Potato Ready Meal Side For 2
98
£2.60
£0.87 per 100g
400g
Sainsbury's
Indian Chicken Korma Ready Meal Main For 2
34
£4.35
£1.09 per 100g
400g
Sainsbury's
Indian Chicken Jalfrezi Ready Meal Main For 2
62
£4.35
£1.09 per 100g
400g
Sainsbury's
Indian Butter Chicken Ready Meal Main For 2
65
£4.35
£1.09 per 100g
400g
Sainsbury's
Indian Chicken Madras Ready Meal Main For 2
39
£4.35
£1.09 per 100g
350g
Sainsbury's
Chinese Vegetable Chow Mein Ready Meal Side For 2
44
£2.75
£0.79 per 100g
Related Products
270g
Patak's
Indian Saag Aloo Ready Meal
9
£2.60
£0.96 per 100g
BILASH
Saag Paneer
£1.49
400g
Patak's
Indian Paneer & Veg Balti Curry with Cumin Rice Ready Meal
£2.50
£0.63 per 100g
300g
Tesco
Indian Saag Aloo
43
£2.50
£0.83 per 100g
270g
Patak's
Indian Black Dhal Ready Meal
7
£2.60
£0.96 per 100g
270g
Patak's
Indian Tarka Dhal Ready Meal
22
£2.50
£0.93 per 100g
270g
Patak's
Indian Vegetable Biryani Ready Meal
44
£2.85
£1.06 per 100g
400g
Patak's
Indian Chicken Korma Curry with Cumin Rice Ready Meal
£2.50
£0.63 per 100g
400g
Patak's
Indian Butter Chicken Curry with Cumin Rice Ready Meal
£2.50
£0.63 per 100g
400g
Patak's
Indian Chicken Jalfrezi Curry with Cumin Rice Ready Meal
£2.50
£0.63 per 100g
Related Searches
Sainsbury's
Ready Meals