Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Mixed Sweet Pointed Peppers Taste the Difference
2
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£1.60
£0.80 each
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's|Taste the Difference prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.60
Highest
£3.75
£1.60
Supermarket Alternatives
Tesco
Sweet Pointed Peppers 180g
£1.80
£1.00 per 100g
Waitrose
Mixed Romano Peppers
£1.90
Morrisons
Savers Mixed Peppers (Colours May Vary)
£1.79
£0.60 each
Sainsbury's
Sweet Peppers (Colours may vary)
£1.99
£0.66 each
Iceland
Mixed Peppers 650g
£2.00
£0.31 per 100g
Asda
Cooking Peppers 700g
£1.97
£0.28 per 100g
see more
Good to know
Elegant shape
Delightfully sweet flavour
Crunchy
Reviews
4.8
19 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Sweet Crunchino Peppers Taste the Difference
18
£1.80
£0.90 per 100g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Baby Sweet Peppers Taste the Difference
101
£2.05
£0.76 per 100g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Padron Peppers Taste the Difference
36
£1.60
£0.89 per 100g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Ricotta Stuffed Peppers Taste the Difference
£4.00
£3.20 per 100g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Italian Sun-Dried Peppers Taste the Difference
10
£3.50
£1.25 per 100g
3
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Sweet Onions Taste the Difference
39
£1.65
£0.55 each
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Discovery Mixed Grill Taste the Difference
£8.50
£1.28 per 100g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Mixed Seedless Grapes Taste the Difference
£2.70
£0.54 per 100g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Cream Cheese Stuffed Cherry Peppers Taste the Difference
12
£3.50
£1.25 per 100g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Sweet Potato Fries Taste the Difference
£3.30
£1.10 per 100g
Related Products
Morrisons
The Best Sweet Pointed Peppers
8
£1.70
Sainsbury's
Red Sweet Pointed Pepper Each Taste the Difference
93
£0.75
SPECIALLY SELECTED
Sweet Pointed Peppers
£1.29
Exceptional by ASDA
Sweet Pointed Peppers
£1.50
Tesco Finest
Sweet Pointed Peppers
60
£1.80
£1.00 per 100g
Taste the Difference
Sainsbury's Taste the Difference Chilli Jam Spicy & Sweet
71
£1.95
£0.98 per 100g
Occasions by Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Bouillabaisse Taste the Difference
£17.50
£1.75 per 100g
Sainsbury's
Mixed Berry Cheesecake Taste the Difference
£5.50
£1.10 per 100g
Taste the Difference
Sainsbury's Cauliflower Cheese Taste the Difference
28
£3.30
£0.83 per 100g
Occasions by Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Potato Dauphinoise Taste the Difference
1
£8.50
£0.71 per 100g
Related Searches
Peppers
Mixed Peppers
Vegetables
Bell Peppers