Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Petits Pois In Water (280g*)
400g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£1.00
£0.25 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Reviews
3.2
40 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"These tinned peas are handy to have in a cupboard altho I wouldnt swap with my frozen ones"
"I think of petit pois as small and a bit sweet"
"This is a great staple for any cupboard"
"These might be useful in pies or pasties"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
Sainsbury's
Petits Pois
184
£1.85
750g
Sainsbury's
Petit Pois Taste the Difference
41
£2.70
£0.36 per 100g
400g
Sainsbury's
Petits Pois & Creme Fraiche Soup Taste the Difference
15
£1.85
£0.46 per 100g
300g
Sainsbury's
Garden Peas In Water (185g*)
37
£0.43
£0.14 per 100g
400g
Sainsbury's
Petit Pois & Baby Carrots
17
£1.90
£0.48 per 100g
400g
Sainsbury's
Chickpeas in Water (240g*)
106
£0.41
£0.10 per 100g
400g
Sainsbury's
Artichoke Hearts in Water
27
£2.45
£0.61 per 100g
198g
Sainsbury's
Sweetcorn & Peas in Water
12
£0.95
£0.48 per 100g
300g
Sainsbury's
Sliced Carrots in Water (180g*)
18
£0.51
£0.17 per 100g
400g
Sainsbury's
Green Lentils In Water (265g*)
48
£0.50
£0.13 per 100g
Related Products
Waitrose Ltd
Waitrose Petits Pois in Water
2
£1.25
Waitrose Ltd
Waitrose Petits Pois in Water
13
£0.80
545g
Birds Eye
Petits Pois
303
£2.50
£0.46 per 100g
Waitrose Ltd
Duchy Organic Frozen Petits Pois
69
£2.40
Waitrose Ltd
Essential Frozen British Petits Pois
233
£2.40
Waitrose Ltd
Essential Frozen British Petits Pois
312
£1.50
200g
Tesco
Petits Pois & Baby Carrot Water
81
£1.00
£0.50 per 100g
340g
Tesco
Petits Pois & Baby Carrot Water
50
£1.60
£0.47 per 100g
1kg
ASDA
Petits Pois
254
£1.94
£0.19 per 100g
400g
Morrisons
Petits Pois
3
£1.10
£0.28 per 100g
Related Searches
Sainsbury's