Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Red Cabbage with Apple and Redcurrant Jelly
300g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£2.50
£0.83 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Reviews
3.9
89 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"Very poor Runny and lacking in taste Very disappointing"
"I love red cabbage but can't do with the faff on outside of Xmas"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
250ml
Sainsbury's
Redcurrant Jelly
13
£1.45
£0.58 per 100ml
680g
Sainsbury's
Pickled Red Cabbage in Vinegar (300g*)
93
£1.75
£0.26 per 100g
440g
Sainsbury's
Pickled Red Cabbage in Vinegar (190g*)
90
£1.45
£0.33 per 100g
250g
Sainsbury's
Creamed Green Cabbage (Serves 2)
57
£2.50
£1.00 per 100g
375g
Sainsbury's
Special Flakes with Red Fruits
34
£2.05
£0.55 per 100g
190g
Sainsbury's
Apple & Cinnamon Bircher with Greek Style Yogurt
£2.20
£1.16 per 100g
400g
Sainsbury's
Spiced Mixed Nuts & Seeds with Apple Granola
£3.25
£0.81 per 100g
250ml
Sainsbury's
Mint Jelly
34
£0.85
£0.34 per 100ml
200g
Sainsbury's
Jelly Beans
36
£1.35
£0.68 per 100g
200g
Sainsbury's
Mango Jelly
1
£2.50
£1.25 per 100g
Related Products
500g
Dawtona
Red Cabbage With Apple
13
£1.75
£0.35 per 100g
300g
Morrisons
Red Cabbage With Bramley Apple
£2.50
£0.83 per 100g
300g
Tesco
Red Cabbage & Apple
71
£2.80
£0.93 per 100g
235g
ASDA Extra Special
Redcurrant Jelly with Ruby Port
32
£1.85
£0.79 per 100g
227g
ASDA
Redcurrant Jelly
50
£1.35
£0.59 per 100g
227g
Tesco
Redcurrant Jelly
6
£1.35
£0.59 per 100g
445g
Sarson's
Red Cabbage
14
£2.50
£0.56 per 100g
340g
Waitrose Ltd
Essential Redcurrant Jelly
125
£1.50
£0.44 per 100g
440g
Baxters
Red Cabbage (190*)
4
£2.50
£0.57 per 100g
Tiptree
Wilkin & Sons Tiptree Redcurrant Jelly
10
£3.30
Related Searches
Sainsbury's