Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Roasted & Salted Pistachio
150g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£2.45
£1.63 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.40
Usually
£4.50
£2.45
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Roasted Salted Pistachios 300g
£4.60
£1.53 per 100g
Waitrose
Waitrose Roast Salted Pistachios
£2.00
Tesco
Roasted & Salted Pistachios 150g
£2.45
£1.63 per 100g
Asda
Roasted & Salted Pistachios in Shell 200g
£2.78
£1.39 per 100g
Reviews
3.6
14 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
300g
Sainsbury's
Roasted Salted Pistachios
23
£4.60
£1.53 per 100g
100g
Sainsbury's
Roasted & Salted Almonds
21
£1.65
£1.65 per 100g
200g
Sainsbury's
Roasted & Salted Mixed Nuts
40
£2.60
£1.30 per 100g
95g
Sainsbury's
Discovery Roasted Pistachio Cheesecake Slices Taste the Difference
£5.00
£2.63 per 100g
60g
Sainsbury's
On the Go Roasted & Salted Mixed Nuts
14
£1.05
£1.75 per 100g
35g
Sainsbury's
Pistachio Nuts
45
£1.00
£2.86 per 100g
100g
Sainsbury's
Pistachio Nuts
45
£3.10
£3.10 per 100g
110g
Sainsbury's
Roasted Vegetable Couscous
18
£0.75
£0.68 per 100g
200g
Sainsbury's
Roasted Vegetable Couscous
29
£1.90
£0.95 per 100g
550g
Sainsbury's
Dry Roasted Peanuts
48
£2.55
£0.46 per 100g
Related Products
500g
Natco
Roasted & Salted Jumbo Pistachio Nuts
1
£5.87
£1.17 per 100g
750g
Natco
Roasted & Salted Jumbo Pistachio Nuts
12
£11.50
£1.53 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Roasted & Salted Pistachio Nuts Can
38
£5.75
74.5g
Gu
Salted Pistachio Cheesecake
78
£2.95
£1.98 per 100g
450g
Wonderful
& Roasted Salted XXL Pistachios
2
£6.00
£1.33 per 100g
SPECIALLY SELECTED
Roasted Pistachio Ice Cream
£2.69
480ml
Tesco Finest
Roasted Pistachio Ice Cream
119
£3.50
£0.73 per 100ml
175g
Cofresh
Roasted & Salted Crunchy Corn Nuts
20
£1.65
£0.94 per 100g
300g
Tesco
Roasted Pistachios Salted
44
£4.50
£1.50 per 100g
200g
ASDA
Roasted & Salted Almonds
23
£2.50
£1.25 per 100g
Related Searches
Sainsbury's
Nuts
Pistachios