Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Sliced Green Jalapenos (90g*)
200g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£1.10
£0.55 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.05
Usually
£2.50
£1.10
Reviews
4.1
42 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"These are nice and crunchy with the perfect amount of hotness"
"I love Jalapeños and these are great"
"This product is a massive disappointment"
"These Jalapenos are an example of how good some of sainsbury's own brand products are"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
900g
Sainsbury's
Sliced Green Beans
48
£1.50
£0.17 per 100g
120g
Sainsbury's
Sardines in Brine (90g*)
11
£0.60
£0.50 per 100g
120g
Sainsbury's
Sardines in Spring Water (90g*)
36
£0.60
£0.50 per 100g
900g
Sainsbury's
Sliced Carrots
38
£1.00
£0.11 per 100g
700g
Sainsbury's
Sliced Leeks
46
£1.50
£0.21 per 100g
500g
Sainsbury's
Sliced Red Onions
48
£1.50
£0.30 per 100g
250g
Sainsbury's
Sliced White Mushrooms
92
£1.35
£0.54 per 100g
500g
Sainsbury's
Sliced Brioche Loaf
40
£1.69
£0.34 per 100g
500g
Sainsbury's
Sliced Mixed Peppers
112
£0.99
£0.20 per 100g
160g
Sainsbury's
Traditionally Sliced Runner Beans
182
£1.90
£1.19 per 100g
Related Products
215g
Old El Paso
Mexican Sliced Green Jalapenos
150
£1.50
£0.70 per 100g
340g
ASDA
Sliced Green Jalapenos
113
£1.70
£0.50 per 100g
Bevelini
Sliced Green Jalapenos
9
£2.00
THE DELI
Green Sliced Jalapenos
£0.39
300g
Tesco
Sliced Green Jalapenos In Brine
45
£1.60
£0.53 per 100g
215g
Old El Paso
Sliced Red Jalapenos
6
£1.90
£0.88 per 100g
200g
Santa Maria
Hot Green Jalapenos
42
£1.50
£0.75 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Mexican Green Jalapenos
13
£2.00
1kg
Morrisons
Sliced Green Cabbage
20
£2.50
£0.25 per 100g
Morrisons
Sliced Green Beans
£1.00
Related Searches
Sainsbury's