Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Quick Cook Extra Thin British or Irish Beef
200g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£3.00
£1.50 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£0.35
Highest
£3.00
£3.00
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
British or Irish 21 Day Matured Extra Lean Beef Escalope 300g
£5.25
£1.75 per 100g
Iceland
4 Beef Sizzle Steaks
£5.18
Morrisons
British Beef Sizzle Steak 320g
£5.25
£1.64 per 100g
Asda
Thin Cut Beef Steaks
£4.56
Waitrose
No.1 Aberdeen Angus Beef Topside
£3.68
see more
Reviews
4.9
15 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
500g
Sainsbury's
British or Irish Extra Lean Diced Beef
129
£6.50
£1.30 per 100g
500g
Sainsbury's
British or Irish Diced Beef
112
£6.00
£1.20 per 100g
1kg
Sainsbury's
British or Irish Beef Mince
589
£9.45
£0.95 per 100g
350g
Sainsbury's
British or Irish Stir Fry Beef
12
£6.25
£1.79 per 100g
500g
Sainsbury's
British or Irish 20% Fat Beef Mince
942
£3.25
£0.65 per 100g
250g
Sainsbury's
British or Irish 5% Fat Beef Mince
534
£2.55
£1.02 per 100g
500g
Sainsbury's
British or Irish Extra Lean Casserole Steak
69
£6.25
£1.25 per 100g
350g
Sainsbury's
British or Irish 10% Fat 12 Beef Meatballs
26
£4.00
£1.14 per 100g
350g
Sainsbury's
British or Irish 5% Fat 12 Beef Meatballs
17
£4.25
£1.21 per 100g
200g
Sainsbury's
Quick Cook Extra Thin British Lamb Steaks
35
£3.00
£1.50 per 100g
Related Products
155g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's 30 Days Matured British Beef Thin Cut Sirloin Steak Taste the Difference
45
£5.50
£3.55 per 100g
175g
Tesco
Quick Cook Rump Beef Steak
72
£3.60
£2.06 per 100g
Tesco
Quick Cook Sirloin Beef Steak
37
£4.00
90g
Morrisons
British Roast Beef Slices
2
£2.50
£2.78 per 100g
450g
Morrisons
Slow Cook Chunky Beef Chilli Con Carne
6
£5.00
£1.11 per 100g
100g
Morrisons
British Corned Beef 4 Slices
2
£2.00
£2.00 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose British Corned Beef 4 Slices
339
£3.90
Iceland
British Beef Steak Mince 12% Fat
2
£4.35
Exceptional by ASDA
British Beef Roasting Joint (Typically 1.4kg)
47
£19.60
Waitrose Ltd
Waitrose British Roast Beef Topside 3 Slices
466
£3.90
Related Searches
Sainsbury's
Beef Items
Meats
Beef Slices