Today's Deals
Help Guides
Download App
Sainsbury's
Walnuts Pieces
200g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£2.35
£1.18 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sainsbury's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.85
Highest
£2.90
£2.35
Reviews
4.7
119 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"I think it's great that these walnuts pieces sometimes have half-walnuts in them as well as smaller pieces"
"These also work well as a replacement for pine nuts in a pesto as they're not too hard so won't break your whizzer"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sainsbury's
100g
Sainsbury's
Walnuts Halves
28
£1.90
£1.90 per 100g
200g
Sainsbury's
Cashew Pieces
16
£2.35
£1.18 per 100g
25g
Sainsbury's
Yogurt Coated Banana Pieces
£2.10
£1.68 per 100g
25g
Sainsbury's
Yogurt Coated Strawberry Pieces
£2.10
£1.68 per 100g
90g
Sainsbury's
Ready to Eat Chargrilled Mini Fillet Pieces
£1.65
£1.83 per 100g
90g
Sainsbury's
Ready to Eat Sweet & Smoky Mini Fillet Pieces
£1.65
£1.83 per 100g
90g
Sainsbury's
Ready to Eat Salt & Chilli Thigh Fillet Pieces
£1.65
£1.83 per 100g
250g
Sainsbury's
British Fresh Chicken Breast Pieces In a Salt & Chilli Breadcrumb Coating
12
£3.00
£1.20 per 100g
120g
Sainsbury's
Sweet Chilli & Garlic Stir Fry Sauce
49
£0.75
£0.63 per 100g
390g
Sainsbury's
Chopped Tomatoes With Basil & Oregano
21
£0.90
£0.23 per 100g
Related Products
110g
Whitworths
Walnuts
14
£2.10
£1.91 per 100g
150g
ASDA
Walnuts
61
£1.78
£1.19 per 100g
180g
ASDA
Walnuts
48
£1.74
£0.97 per 100g
200g
ASDA
Walnuts
117
£2.18
£1.09 per 100g
90g
Whitworths
Walnuts
£1.00
£1.11 per 100g
390g
Opies
Pickled Walnuts in Malt Vinegar
47
£4.05
£1.04 per 100g
100g
Tesco Organic
Walnuts
14
£3.00
£3.00 per 100g
200g
Tesco
Walnuts
90
£2.25
£1.13 per 100g
500g
Tesco
Walnuts
26
£5.25
£1.05 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Walnuts
221
£7.00
Related Searches
Sainsbury's