Today's Deals
Help Guides
Download App
Schwarzkopf
Keratin Heat Protect Styling Spray
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£3.80
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Schwarzkopf prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£3.75
Usually
£3.80
£3.80
Supermarket Alternatives
Boots
Heat Defence Spray 125ml
£3.00
£2.40 per 100ml
Superdrug
Hairspray Ultra Firm Hold 300ml
£2.00
£0.67 per 100ml
Good to know
Heat protection up to 230°C
Heat activated formula
3 days of style control
Flawless and anti-frizz results
Humidity resistance
Frizz control
2x more keratin compared to Schwarzkopf Keratin main line
Professional performance
see more
Reviews
4.5
33 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Schwarzkopf
Schwarzkopf
Styling Protection Spray
182
£2.99
£1.20 per 100ml
Schwarzkopf
Styling Keratin Hairspray
43
£3.80
Schwarzkopf
Guardian Angel Heat Protect Spray
55
£4.47
£2.24 per 100ml
Schwarzkopf
Styling Caring Protect & Repair Spray
£3.00
Schwarzkopf
Styling Caring Hairspray
9
£3.00
£1.20 per 100ml
Schwarzkopf
Volume Hair Spray
184
£2.90
£1.16 per 100ml
Schwarzkopf
Styling Ultra Hairspray
84
£1.12
Schwarzkopf
got2b Powderful Volumizing Styling Powder
85
£4.49
£44.90 per 100g
Schwarzkopf
Styling Power Hairspray
12
£3.00
£1.20 per 100ml
Schwarzkopf
Styling Hairspray
£3.99
£1.00 per 100ml
Related Products
TRESemme
Pro Keratin Smooth Heat Protect Spray Shine
161
£2.99
£1.50 per 100ml
TRESemme
Care & Protect Heat Defence Spray
926
£3.45
£1.28 per 100ml
VO5
Dry Heat Protect Spray
1,599
£3.99
£2.00 per 100ml
VO5
Heat Protect Spray with Activated Complex
280
£3.99
£2.00 per 100ml
L'Oreal
Elnett Heat Protect Styling Spray Straight Smooth Hair Hair Shine
120
£5.25
£3.09 per 100ml
TRESemme
Protect Heat Defence Styling Spray Care & Protect
110
£3.15
£5.25 per 100ml
Garnier
Keratin Sleek Diamond Spray
154
£6.00
£4.00 per 100ml
Only Curls
Heat Protect Spray250 ml
168
£18.00
£7.20 per 100ml
TIGI
Bed Head By No Fry Zone Heat Protect Spray200 ml
£12.00
£6.00 per 100ml
Mark Hill
Dream Protect Heat Styling Cream200 ml
£7.99
£4.00 per 100ml
Related Searches
Schwarzkopf
Hair Sprays
Sprays
Heat Defence Sprays
Hair Mists