Today's Deals
Help Guides
Download App
Seafood & Eat It
Handpicked Fifty Fifty Crab
100g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£5.50
£5.50 per 100g
VISIT
Waitrose
£6.15
£6.15 per 100g
3 FOR £12
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Seafood & Eat It prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£5.50
Usually
£5.95
Highest
£6.15
£5.50
Supermarket Alternatives
Morrisons
The Best Dressed Cromer Crab
£6.00
Good to know
#1 in Crab Meat
#1 in Crab Meats
Equal mix of white and brown crab meat
Premium flaky white meat
More flavoursome brown meat
Mix and match according to recipe or taste
Painstakingly handpicked
Best of sweet white crab and intense brown crab
Proudly British
Ready to eat
see more
Reviews
4.1
98 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
"I love brown crab meat but this is no longer 50/50"
"The taste is great and the pasta came out delicious"
"I will definitely be buying it again"
"This is one of our "treat" foods"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Seafood & Eat It
100g
Seafood & Eat It
Handpicked White Crab
92
£7.20
£7.20 per 100g
Seafood & Eat It
Seafood & Eat It Handpicked Brown Crab
72
£3.30
Seafood & Eat It
Seafood & Eat It Dressed Crab
66
£6.50
Seafood & Eat It
Seafood & Eat It Anchovy Fillets Simply Marinated
8
£3.75
Seafood & Eat It
Seafood & Eat It Hot Smoked Anchovy Fillets
4
£4.10
Related Products
100g
Sound Seafood
British Handpicked White Crab Meat
£7.50
£7.50 per 100g
145g
Kingfisher
Crab Meat Shredded & Leg
£2.50
£1.72 per 100g
Kingfisher
Catch Shredded Crab Meat in Brine
31
£2.00
Kingfisher
Crab Meat Lump
24
£3.47
100g
Ocean Isle
Premium Crab Meat
82
£4.95
£4.95 per 100g
100g
Morrisons The Best
50 50 White & Brown British Crab Meat
£4.50
£4.50 per 100g
Kingfisher
Jumbo Crab Meat in Brine
14
£3.30
200g
Sainsbury's
Seafood Selection (Ready to Eat)
17
£3.95
£1.98 per 100g
Luigi Ugo
Crab & Crayfish Ravioli
14
£6.50
145g
Kingfisher Crab Meat
Premium Lump
3
£4.25
£2.93 per 100g
Related Searches
Seafood & Eat It
Crab Meats
Seafood Mixes
Seafoods