Today's Deals
Help Guides
Download App
Silver Spoon
Sweetener Tablets
400
List
List
Share
Report
Where To Buy
Iceland
£2.00
£0.01 each
VISIT
Morrisons
£2.25
£0.01 each
VISIT
Sainsbury's
£2.25
£0.01 each
VISIT
Tesco
£2.25
£0.01 each
VISIT
Ebay
£5.49
£13.99
£0.01 each
VISIT
see 1 more
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Silver Spoon prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.00
Usually
£5.49
Highest
£5.99
£2.00
Sizes
400 x
£2.00
£0.01 each
75g
Cheapest
£1.75
£2.33 per 100g
Supermarket Alternatives
Asda
300 Sucralose Sweetener Tablets 15.6g
£1.30
£8.33 per 100g
Sainsbury's
Sucralose Sweetener Tablets 15.6g
£1.35
£0.03 per 100g
Tesco
Low Calorie Sucralose-Based Sweetener 75g
£1.10
£1.47 per 100g
Good to know
Contains
Sweeteners
Sweetener tablets have a delicious sweet taste with no calories
One tablet has the equivalent sweetness of a teaspoon of sugar
0 calories per tablet
Suitable for vegetarians
Reviews
3.6
36 reviews from 5 shops
5
4
3
2
1
"These are far too sweet & sickly"
"These are the only sweeteners we (as a family) use now as both me and the wife prefer them to any other brand"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
Related Products
300
Canderel
Low Calorie Sweetener Tablets 300 Calories 300 Tablets
63
£2.20
£0.03 per 100g
100
Truvia
Sweetener Tablets from Stevia Leaf Calorie-Free
103
£2.60
£0.52 per 100g
600
Sweetex
Calorie Free Sweeteners 600 Tablets
12
£1.87
£0.00 each
100
Canderel
Low Calorie Sweetener Tablets
53
£1.40
£0.01 each
Sweetex
Calorie Free Sweeteners 1200 Tablet Pack
13
£2.79
Splenda
500 Sweet Minis Tablets
48
£4.00
each
Truvia
Stevia Leaf Sweetener Jar Low Calorie Sweetener from Stevia Leaf Extract
153
£3.70
£1.37 per 100g
500
Canderel
Original Low Calorie Sweetener Tablets Refill Pack
34
£5.30
£0.02 per 100g
400
Hermesetas
Mini Sweeteners 400 Tablets
1
£1.00
£0.00 each
Sweetex
Calorie Free Sweeteners Tablets
6
£3.60
Related Searches
Silver Spoon
Sweeteners
Sweetener Tablets