Today's Deals
Help Guides
Download App
Spoiltpig
Smoked Dry Cured Back Bacon Rashers
List
List
Share
Report
Where To Buy
Morrisons
£2.50
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Spoiltpig prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.50
Usually
£3.25
Highest
£6.42
£2.50
Supermarket Alternatives
Waitrose
Waitrose 8 Beech Smoked Dry Cured Back Bacon Rashers
£4.25
Morrisons
The Best Dry Cured 8 Smoked Back Bacon
£3.25
Tesco
Smoked Back Bacon Rashers 300g
£1.49
£0.50 per 100g
Iceland
10 Rashers Smoked Back Bacon
£2.00
Sainsbury's
Smoked 16 Back Bacon Rashers 250g
£2.39
£0.48 per 100g
Asda
Flavoursome 16 Smoked Back Bacon Rashers 500g
£2.65
£0.53 per 100g
see more
Good to know
Award-winning smoked back bacon
Made from responsibly farmed, outdoor bred British pigs
Raised without the use of antibiotics from birth
Health of pigs maintained through good management and care
Dry cured with special sea salt cure
Mature slowly before gently smoking over beechwood
see more
Reviews
3.9
99 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Spoiltpig
Spoiltpig
Unsmoked Dry Cured Back Bacon Rashers
32
£2.50
Spoiltpig
Smoked Dry Cured Streaky Bacon
146
£3.25
Related Products
Exceptional by ASDA
8 Dry Cured Oak Smoked Back Bacon Rashers
21
£3.63
£1.51 per 100g
Denhay
Dry Cured Back Smoked Bacon
54
£3.75
£1.88 per 100g
The Jolly Hog
Smoked Dry Cured Back Bacon
55
£2.50
£1.25 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose 8 Beech Smoked Dry Cured Back Bacon Rashers
967
£4.25
Waitrose Ltd
Duchy 6 Organic Smoked Dry Cured Back Bacon Rashers
235
£4.35
Waitrose Ltd
Duchy 8 Organic Smoked Dry Cured Streaky Back Bacon Rashers
64
£5.90
Waitrose Ltd
Waitrose 6 Extra Thick Smoked Dry Cured Back Bacon Rashers
172
£4.25
Tesco Finest
Wiltshire Cured Smoked Back Bacon 8 Rashers
84
£4.15
£1.73 per 100g
SPECIALLY SELECTED
Smoked Dry Cured Back Bacon
£2.79
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Smoked Air Dried Dry Cured Back Bacon Rashers Taste the Difference
63
£4.15
£0.31 per 100g
Related Searches
Spoiltpig
Bacons