Today's Deals
Help Guides
Download App
Stockan's
Thin Oatcakes
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£0.58
VISIT
Morrisons
£0.70
VISIT
Waitrose
£1.25
£0.90
VISIT
Ebay
£13.85
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Stockan's prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£0.47
Highest
£0.58
£0.58
Supermarket Alternatives
Tesco
Scottish Rough Oatcakes 250g
£1.25
£0.50 per 100g
Waitrose
Waitrose Rough Oatcakes
£1.35
Sainsbury's
Rough Oatcakes 250g
£1.25
£0.50 per 100g
Asda
Oatcakes 250g
£1.22
£0.49 per 100g
Good to know
Baked in Orkney
High in fibre
No added sugar
Suitable for vegetarians
Suitable for vegans
Vegan accredited
Great accompaniment for cheeseboard or with variety of toppings such as relish, chutneys, pate or seafood.
see more
Reviews
4.3
24 reviews from 4 shops
5
4
3
2
1
"They are also unpleasantly sweet and biscuity rather than Oaty - Waitrose own oatcakes do have traditional ingredients and taste better too"
"These 'traditional; oat cakes contain the unnecessary but very cheap palm oil which was a shock to discover after buying them"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Stockan's
Stockan's
Orkney Thin Oatcakes Tin
£3.45
£1.73 per 100g
Stockan's
Orkney Thick Oatcakes
51
£1.20
£0.60 per 100g
Related Products
Snowdonia Cheese Company
Black Bomber Mature Cheddar Cheese Truckle
19
£5.50
Nairn's
Organic Super Seeded Flaxseed Chia Oatcakes
56
£1.60
£0.80 per 100g
Nairn's
Fine Milled Oatcakes
56
£1.00
£0.46 per 100g
Nairn's
Rough Oat Cakes
53
£1.40
£0.48 per 100g
Nairn's
Fruit & Seed Oatcakes
71
£1.58
£0.70 per 100g
Snowdonia Cheese Company
Snowdonia Black Bomber Welsh Rarebit Cheese Bake
8
£6.00
£4.00 per 100g
Snowdonia Cheese Company
SNOWDONIA Truffle Trove Ex Mature Cheddar with Black Truffle
10
£5.75
EMPORIUM
British Cheddar Cheese with Black Pepper 5 Slices
£1.75
Related Searches
Oats
Biscuits
Crackers
Snacks