Today's Deals
Help Guides
Download App
Superdrug
Childs Vapour Rub
50g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Superdrug
£1.99
£3.98 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Superdrug prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£1.79
Highest
£1.99
£1.99
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Peach Ethical Vapour Rub
£1.50
Superdrug
Adult Vapour Rub 50g
£1.99
£3.98 per 100g
Asda
Vapour Rub
£1.30
Tesco
Health Adult Vapour Rub Menthol Eucalyptus 50g
£1.35
£2.70 per 100g
Morrisons
Vapour Rub
£1.35
see more
Good to know
#8 in Vapour Rubs
Cooling ointment
Pleasant vapour aroma of menthol and eucalyptus
Provides sensation of clear cool breathing
Reviews
5.0
1 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Superdrug
50g
Superdrug
Adult Vapour Rub
10
£1.99
£3.98 per 100g
Superdrug
Buzz Off Medium Strength Insect Repellent
1
£7.50
Superdrug
Charcoal Nourishing Foot Mask with Foot Socks
17
£2.00
Superdrug
Medium Blister Plasters
21
£3.79
200ml
Superdrug
Indigestion & Heartburn Relief Aniseed
£3.99
£2.00 per 100ml
Superdrug
Extra Sure Condoms
3
£6.99
£0.58 each
Superdrug
Unisex Insoles
9
£2.49
Superdrug
Extra Large Thermo Rollers
3
£5.00
20ml
Superdrug
Bikini Hair Removal Kit +
29
£2.00
£10.00 per 100ml
300mg
Superdrug
Aspirin Dispersable 16 Tablets
£0.59
Related Products
35g
Snufflebabe
Vapour Rub
1
£4.25
£12.14 per 100g
ASDA
Vapour Rub
36
£1.30
Morrisons
Vapour Rub
3
£1.35
48g
Boots
Everyday Vapour Rub
3
£1.99
£4.15 per 100g
Boots
Peach Ethical Vapour Rub
13
£1.50
50g
Tesco
Health Adult Vapour Rub Menthol Eucalyptus
28
£1.35
£2.70 per 100g
100g
Vicks
Vapour Rub
13
£5.79
£5.79 per 100g
100g
Healthpoint
Vapour Rub
13
£1.00
£1.00 per 100g
Johnson's
Soothing Vapour Bath
339
£1.94
28g
Airpure
Vapour Candle
£0.79
£2.82 per 100g
Related Searches
Superdrug
Ointments
Rubs
Balms