Today's Deals
Help Guides
Download App
Sweet Freedom
Vegan Honeee
350g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Asda
£3.30
£0.94 per 100g
VISIT
Amazon
£3.30
£0.94 per 100g
VISIT
Ebay
£5.01
£1.43 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Sweet Freedom prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.35
Usually
£2.90
Highest
£3.30
£3.30
Supermarket Alternatives
Waitrose
Duchy Organic Canadian Amber Maple Syrup
£6.00
Asda
Cane Sugar Syrup 50cl
£3.50
£0.70 per 100ml
Tesco
Finest Grade A Dark Maple Syrup 330g
£6.85
£2.08 per 100g
Good to know
Vegan honey alternative
calories per teaspoon
Made from fruit
Source of fibre
No preservatives
No GMOs
Suitable for vegans
see more
Reviews
4.6
17 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Sweet Freedom
350g
Sweet Freedom
Caramel Flavoured Syrup
17
£3.30
£0.94 per 100g
Related Products
720g
Hilltop
Organic Blossom Honey
13
£5.30
£0.74 per 100g
340g
Rowse
Organic Clear Honey Jar
22
£3.00
£0.88 per 100g
200ml
Buttercup
Original Cough Syrup
13
£7.29
£3.65 per 100ml
100ml
Califig
Syrup of Figs with Fibre
2
£5.99
£5.99 per 100ml
680g
Rowse
Runny Honey Bottle
45
£3.96
£0.58 per 100g
250g
Maple Crest
Maple Syrup
15
£4.00
£1.60 per 100g
400ml
Lowicz
Raspberry Flavour Syrup
42
£2.18
£0.55 per 100ml
250g
Rowse
Supahoney Manuka & Honey Squeezy
25
£2.98
£1.19 per 100g
700g
Lyle's
Golden Syrup
47
£2.40
£0.34 per 100g
454g
Lyle's
Golden Syrup
58
£1.74
£0.38 per 100g
Related Searches
Sweet Freedom
Sweeteners
Syrups
Coffee Syrups