Today's Deals
Help Guides
Download App
Tate & Lyle
Tate & Lyle Fairtrade Light Brown Soft Sugar
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£2.90
VISIT
Morrisons
£3.00
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tate & Lyle prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.90
Usually
£2.90
Highest
£2.90
£2.90
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Fairtrade Light Soft Brown Sugar 500g
£2.05
£0.41 per 100g
Waitrose
Waitrose Fairtrade Light Brown Soft Sugar
£3.75
Asda
Light Brown Sugar 500g
£2.00
£0.40 per 100g
Tesco
Light Brown Soft Sugar Pack 1kg
£3.75
£0.38 per 100g
Good to know
#15 in Brown Sugars
Made from natural juice of sugar cane plant
Natural cane molasses gives richness and depth of flavour
Light Brown Soft is moist pure cane sugar with buttery caramel notes
Fairtrade
Suitable for vegetarians and vegans
Kosher - KLBD
see more
Reviews
5.0
1 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Tate & Lyle
Tate & Lyle
Fairtrade Dark Brown Sugar
8
£3.00
Tate & Lyle
Tate & Lyle Fairtrade Unrefined Demerara Pure Cane Sugar
21
£3.30
£0.33 per 100g
Tate & Lyle
Tate & Lyle Fairtrade Golden Granulated Pure Cane Sugar
13
£2.75
£0.28 per 100g
Tate & Lyle
Fairtrade Jam Sugar
35
£2.65
£0.27 per 100g
Tate & Lyle
Tate & Lyle Fairtrade Caster Sugar
6
£4.35
Tate & Lyle
Tate & Lyle Fairtrade Icing Sugar
52
£1.75
Tate & Lyle
Fairtrade Unrefined Demerara Pure Cane Sugar
7
£1.39
£0.28 per 100g
Tate & Lyle
Tate & Lyle Granulated Sugar
2
£1.09
£0.11 per 100g
Tate & Lyle
Tate & Lyle Fairtrade Golden Caster Pure Cane Sugar
52
£2.00
£0.20 per 100g
Tate & Lyle
Fairtrade Preserving Sugar
13
£2.10
£0.21 per 100g
Related Products
Waitrose Ltd
Waitrose Fairtrade Light Brown Soft Sugar
37
£3.75
Billington's
Natural Unrefined Cane Sugar Light Brown Soft
7
£1.50
£0.30 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Fairtrade Light Brown Muscovado Sugar
33
£3.75
Waitrose Ltd
Waitrose Fairtrade Dark Brown Soft Sugar
20
£3.85
Sainsbury's
Fairtrade Light Brown Soft Sugar
103
£3.75
£0.38 per 100g
Sainsbury's
Fairtrade Light Soft Brown Sugar
103
£2.05
£0.41 per 100g
Waitrose Ltd
Waitrose Fairtrade Dark Brown Muscovado Sugar
44
£3.75
Billington's
Dark Brown Soft Natural Unrefined Cane Sugar
12
£1.50
£0.30 per 100g
Sainsbury's
Fairtrade Dark Soft Brown Sugar
77
£3.85
£0.39 per 100g
Sainsbury's
Fairtrade Dark Soft Brown Sugar
77
£2.05
£0.41 per 100g
Related Searches
Tate & Lyle
Sugars
Brown Sugars