Today's Deals
Help Guides
Download App
Tesco
Extracts Aloe Vera Body Lotion
400ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£1.75
£0.44 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tesco prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£1.75
Usually
£6.61
£1.75
Supermarket Alternatives
Waitrose
Waitrose Pure Body Lotion 250ml
£3.65
£1.46 per 100ml
Tesco
Extracts Cocoa Butter Body Lotion 400ml
£1.75
£0.44 per 100ml
Morrisons
Moisturising Body Lotion
£1.75
Boots
Dermacare Ceramides Moisturising Lotion Spf30 50ml
£4.00
£8.00 per 100ml
Sainsbury's
Sun Protect After Sun Body Butter 24 Hour Moisturisation
£5.00
see more
Good to know
Smoothing body lotion with natural Aloe Vera extract and Vitamin E, formulated to help smooth, refresh and moisturise your skin.
Non-greasy and easy absorbent formulation.
Ideal for a refreshing after sun lotion.
Dermatologically tested and suitable for sensitive skin.
Reviews
4.5
50 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"This is the best moisturiser I have ever used Long lasting and very thick and smooth feeling After it's applied Can't live without this "
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Tesco
400ml
Tesco
Extracts Cocoa Butter Body Lotion
34
£1.75
£0.44 per 100ml
200ml
Tesco
Soleil After Sun Lotion Aloe Vera
12
£3.00
£1.50 per 100ml
75ml
Tesco
Kind And Pure Hydrating Daily Moisturiser
32
£2.00
£2.67 per 100ml
Tesco
Soleil After Sun Spray
1
£3.00
Tesco
Luxury Soft Flushable Moist Toilet Tissues Coconut Oil
80
£0.80
£0.01 each
Tesco
Luxury Soft 60 Flushable Toilet Tissue Spring Fresh
3
£0.80
Tesco
Luxury Soft 60 Flushable Moist Toilet Tissues Sensitive
1
£0.80
150ml
Tesco
Kind And Pure Refreshing Face Scrub
16
£1.50
£1.00 per 100ml
Tesco
Extracts Magnolia Bath Foam 1 L
61
£1.85
250ml
Tesco
Free Spirit Intimate Wash
33
£1.85
£0.74 per 100ml
Related Products
400ml
Garnier
Body Intensive 7 Days Hydrating Lotion Aloe Vera Normal Skin
288
£3.00
£0.75 per 100ml
600ml
Vaseline
Aloe Soothe Body Lotion with Pump
85
£6.20
£1.03 per 100ml
500ml
XBC
Olive Oil Cream
£1.00
£0.20 per 100ml
400ml
Vaseline
Intensive Care Aloe Soothe Body Lotion
159
£3.00
£0.75 per 100ml
250ml
Pears
Naturale Aloe Vera Body Wash
2
£1.99
£0.80 per 100ml
400ml
Vaseline
Pride Aloe Soothe Body Lotion
£3.74
£0.94 per 100ml
250ml
Carex
Antibacterial Aloe Vera Hand Wash
24
£1.00
£0.40 per 100ml
230g
Banana Boat
After Sun Aloe Vera Gel
70
£3.20
£1.39 per 100g
1.5l
Grace
Aloe Vera Water Natural
9
£3.30
£0.22 per 100ml
500ml
Grace
Aloe Vera Drink Original
18
£1.38
£0.28 per 100ml
Related Searches
Tesco
Creams
Body Lotions
Moisturisers
Lotions