Today's Deals
Help Guides
Download App
Tesco Finest
Mushroom Pappardelle
400g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£4.75
£1.19 per 100g
2 FOR £8
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tesco Finest prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£4.50
Highest
£4.85
£4.75
Supermarket Alternatives
Waitrose
No.1 Pappardelle Fresh Pasta 350g
£3.25
£0.93 per 100g
Tesco
Porcini & Black Truffle Mezzelune
£3.50
Asda
Mushroom & Garlic Micro Pasta
£1.25
Iceland
Ham and Mushroom Tagliatelle
£2.50
Morrisons
Mushroom & Ham Tagliatelle
£3.75
Sainsbury's
Black Truffle & Grana Padano Ravioli Taste the Difference 250g
£3.50
£1.40 per 100g
see more
Good to know
Pappardelle pasta
Mushroom sauce
Roasted Portobello and white mushrooms
Pecorino medium fat hard cheese
Spinach
see more
Reviews
4.0
66 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"Very tasty and plenty for an elderly appetite"
"This is actually so yummy! I wasn't sure what to expect"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Tesco Finest
380g
Tesco Finest
Mushroom Risotto
46
£4.75
£1.25 per 100g
400g
Tesco Finest
Chicken Madeira & Mushroom Rice
82
£4.75
£1.19 per 100g
380g
Tesco Finest
Chicken Primavera Tortiglioni
58
£4.75
£1.25 per 100g
450g
Tesco Finest
Ham Mushroom Mascarpone Woodfired Pizza
92
£4.85
£1.08 per 100g
300g
Tesco Finest
Garlic Mushroom Medley
44
£3.30
£1.10 per 100g
500g
Tesco Finest
Chicken Bacon & Leek Pie
14
£6.50
£1.30 per 100g
250g
Tesco Finest
Chicken Bacon & Leek Pie
11
£4.00
£1.60 per 100g
Tesco Finest
Pork Fillet Medallions with Creamy Mushroom Sauce
2
£6.50
400g
Tesco Finest
Medley of Mushrooms & Chicken Risotto
21
£3.50
£0.88 per 100g
300g
Tesco Finest
Dine In Roasted Mushrooms in Creamy Garlic Sauce
16
£3.30
£1.10 per 100g
Related Products
400g
Morrisons
Best Mushroom Pappardelle
£4.75
£1.19 per 100g
400g
Sainsbury's
Mushroom Pappardelle Taste the Difference
18
£4.85
£1.21 per 100g
350g
Co-op Irresistible
Beef Pappardelle
£5.65
£1.61 per 100g
SPECIALLY SELECTED GASTRO
Beef Brisket Pappardelle
£3.69
814g
La Famiglia Rana
Tuscan Ragu Pappardelle
43
£9.00
£1.11 per 100g
407g
La Famiglia Rana
Tuscan Ragu Pappardelle
£4.75
£1.17 per 100g
400g
Sainsbury's
Discovery Chianti Beef Pappardelle with Italian Bronze Die Pappardelle Taste the Difference
£6.50
£1.63 per 100g
350g
Waitrose Ltd
No.1 Pappardelle Fresh Pasta
55
£3.25
£0.93 per 100g
Waitrose Ltd
No.1 Italian Egg Pappardelle
67
£3.00
300g
Sainsbury's|Taste the Difference
Sainsbury's Fresh Pappardelle Taste the Difference
22
£2.50
£0.83 per 100g
Related Searches
Tesco Finest
Pastas
Ready Meals