Today's Deals
Help Guides
Download App
Tesco Finest
Primitivo
75cl
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£8.75
£1.17 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tesco Finest prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£8.00
Highest
£8.75
£8.75
Supermarket Alternatives
Tesco
Valpolicella Ripasso 75cl
£13.00
£1.73 per 100ml
Sainsbury's
Primitivo Puglia Red Boxed Wine Taste the Difference 225cl
£22.50
£1.00 per 100ml
Morrisons
The Best Primitivo
£9.25
Reviews
4.4
54 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"Very good price for a very tasty Primitivo"
"Very good bodied wine I would buy again"
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Tesco Finest
75cl
Tesco Finest
Montepulciano D'abruzzo
93
£8.75
£1.17 per 100ml
75cl
Tesco Finest
Amarone Valpolicella Docg
17
£21.00
£2.80 per 100ml
75cl
Tesco Finest
Valpolicella Ripasso
18
£13.00
£1.73 per 100ml
75cl
Tesco Finest
Sicilian Nero d'Avola
11
£8.75
£1.17 per 100ml
75cl
Tesco Finest
Soave Superiore Classico
32
£8.75
£1.17 per 100ml
75cl
Tesco Finest
Monteforte Pinot Grigio
40
£9.50
£1.27 per 100ml
75cl
Tesco Finest
Pinot Grigio
105
£8.50
£1.13 per 100ml
75cl
Tesco Finest
Signargues Cotes du Rhone Villages
43
£9.50
£1.27 per 100ml
75cl
Tesco Finest
Passerina
34
£8.50
£1.13 per 100ml
75cl
Tesco Finest
Pecorino
41
£8.50
£1.13 per 100ml
Related Products
75cl
Casa Roscoli
Organic Primitivo
35
£8.50
£1.13 per 100ml
75cl
La Masseria del Borgo
Primitivo di Manduria
22
£13.50
£1.80 per 100ml
Vanita
IGP PUGLIA PRIMITIVO
2
£10.00
0.75l
Masso Antico
Primitivo
54
£8.50
£1.13 per 100ml
75cl
Exceptional by ASDA
Primitivo
£7.50
£1.00 per 100ml
75cl
Co-op Irresistible
Primitivo
£10.00
£1.33 per 100ml
Terre di Faiano
Primitivo Organic
23
£4.00
75cl
Primora
Primitivo Puglia
£12.00
£1.60 per 100ml
Morrisons
The Best Primitivo
14
£9.25
Pazzia
Primitivo di Manduria
32
£14.00
Related Searches
Tesco Finest
Red Wines
Wines
Alcohols
Drinks