Today's Deals
Help Guides
Download App
Tesco
Roast In The Bag Rotisserie Style Whole Chicken
1.5kg
List
List
Share
Report
Where To Buy
Tesco
£7.25
£0.48 per 100g
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how Tesco prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Usually
£6.10
Highest
£7.25
£7.25
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Roast in the Bag Basted Garlic & Parsley Whole Chicken 1.45kg
£7.00
£0.48 per 100g
Tesco
Roast In Bag Butter Basted Whole Chicken 1.5kg
£7.25
£0.48 per 100g
Morrisons
British Salt & Pepper Chicken Crown
£5.00
Iceland
Extra Tasty Whole Chicken Seasoned with Salt & Pepper
£7.48
Asda
Succulent Extra Tasty Small Chicken
£5.32
see more
Good to know
#4 in Roast in the Bag
Reviews
4.1
108 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
"Very tasty! My whole family say it's great! buy again!"
"This is one of the nicest chickens I've ever cooked"
"They are then burnt on to the underside of the tray during cooking"
"The taste was very good and it was succulent"
see more
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Tesco
607g
Tesco
Rotisserie Chicken Breast Joint
£6.75
£1.11 per 100g
843g
Tesco
BBQ Half Chicken
£6.00
£0.71 per 100g
813g
Tesco
Oven Bake Garlic & Herb Half Chicken
£6.00
£0.74 per 100g
65g
Tesco
Mini Savoury Eggs
7
£1.40
£2.15 per 100g
700g
Tesco
Roast Chicken Sharing Pie
6
£3.40
£0.49 per 100g
1.5kg
Tesco
Peri Peri Spatchcock with Sauce
7
£7.00
£0.47 per 100g
1.5kg
Tesco
Roast In Bag Butter Basted Whole Chicken
103
£7.25
£0.48 per 100g
458g
Tesco
Mini Roast Chicken Dinner
68
£5.65
£1.23 per 100g
400g
Tesco
Korean Style Spicy Chicken Noodles
47
£2.00
£0.50 per 100g
388g
Tesco
Deep Pan Meat Feast Pizza
11
£1.75
£0.45 per 100g
Related Products
1.45kg
Sainsbury's
Rotisserie Style Whole Chicken
25
£7.00
£0.48 per 100g
ASHFIELDS
Roast In The Bag Extra Tasty Whole Chicken
£5.25
Morrisons
Roast In The Bag Extra Tasty Whole Chicken
38
£7.50
700g
Sainsbury's
Roast in the Bag Extra Tasty Whole Chicken Crown
48
£7.00
£1.00 per 100g
1.45kg
Sainsbury's
Roast in the Bag Basted Garlic & Parsley Whole Chicken
115
£7.00
£0.48 per 100g
1.6kg
Morrisons
Roast In The Bag Garlic & Herb Whole Chicken
11
£7.50
£0.47 per 100g
ASHFIELDS
Roast in the Bag Pork Sage & Onion Stuffed Whole Chicken
£5.59
1.45kg
Sainsbury's
Roast in the Bag Pork Sage & Onion Stuffing Whole Chicken
122
£7.00
£0.48 per 100g
Morrisons
Cook in The Bag Stuffed Whole Chicken
12
£7.50
Morrisons
Market Street Extra Tasty Roast In The Bag Chicken
£12.00
Related Searches
Tesco
Chickens