Today's Deals
Help Guides
Download App
The Breath Co
The Breath Co. The Breath Co Alcohol Free Mouthwash Healthy Gum
500ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Amazon
£9.87
£1.97 per 100ml
VISIT
Boots
£10.00
£2.00 per 100ml
VISIT
Ebay
£10.99
£2.20 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
Scientifically formulated to help fight plaque build-up for a full 24 hours
Supports maintenance of healthy gums and a fresher, cleaner mouth
Contains professional ingredient C.P.C.
Non-burning and free from alcohol
Made to the highest standards with no artificial dyes or saccharin
Suitable for kosher, halal, gluten free, vegetarian, and vegan diets
May cause temporary staining to the surface of the teeth
see more
Reviews
4.7
82 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From The Breath Co
500ml
The Breath Co
Mild Mint Alcohol Free Mouthwash
3
£6.30
£1.26 per 100ml
500ml
The Breath Co
The Breath Co. Healthy Smile Sparkle Mint Oral Rinse
121
£6.66
£1.33 per 100ml
500ml
The Breath Co
Icy Mint Alcohol Free Mouthwash Fresh Breath Oral Rinse
6
£5.00
£1.00 per 100ml
300ml
The Breath Co
The Breath Co. The Breath Co Alcohol Free Mouthwash Mild Mint
£4.00
£1.33 per 100ml
The Breath Co
The Breath Co. The Breath Co Healthy Smile And Gum
£20.00
Related Products
500ml
Colgate
Fresh Breath Taking Mouthwash
£2.25
£0.45 per 100ml
500ml
Colgate
Total 24 Hour Protection Peppermint Blast Mouthwash
518
£2.25
£0.45 per 100ml
250ml
CB12
Sensitive250 ml
5
£3.70
£1.48 per 100ml
300ml
Corsodyl
Original Gum Problem Treatment Mouthwash Alcohol Free
11
£4.49
£1.50 per 100ml
PARLA
Mouthwash Probiotic Tabs
6
£7.00
£0.16 each
250ml
Listerine
Mouthwash Coolmint
1
£1.39
£0.56 per 100ml
500ml
Corsodyl
Active Gum Health Soft Mint Mouthwash Keyphrase
408
£3.49
£0.70 per 100ml
Whites Beaconsfield
Chewable Mouthwash Tablets
£9.99
£0.17 each
250ml
CB12
Whitening Mouthwash250 ml
4
£4.15
£1.66 per 100ml
500ml
Listerine
Advanced Gum Expert
75
£4.20
£0.84 per 100ml