Today's Deals
Help Guides
Download App
The Spice Tailor
Indonesian Peanut Satay Sauce
List
List
Share
Report
Where To Buy
Waitrose
£3.95
VISIT
Sainsbury's
£3.95
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Today's Price
See how The Spice Tailor prices have changed since last year
Get real-time and historical pricing data through our API by contacting us.
Lowest
£2.50
Usually
£3.85
£3.95
Supermarket Alternatives
Tesco
Satay Stir Fry Sauce 120g
£0.70
£0.58 per 100g
Sainsbury's
Satay Stir Fry Sauce 120g
£0.75
£0.63 per 100g
Waitrose
Cooks' Ingredients Rendang Paste 190g
£1.65
£0.87 per 100g
Asda
Sweet Chilli & Garlic Stir-Fry Sauce 120g
£0.70
£0.58 per 100g
Morrisons
Rogan Josh Sauce
£1.00
see more
Good to know
Nutty textures and flavours balanced with coconut and tamarind
Full-bodied, nutty, delicious peanut sauce
3 Simple Steps, 10 Mins
Mild Chilli rating - 1
No nasties, No Artificial Preservatives, Colourings or Flavourings
Suitable for vegetarians
see more
Reviews
4.3
25 reviews from 2 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From The Spice Tailor
The Spice Tailor
Indonesian Rendang
32
£3.95
The Spice Tailor
Japanese Katsu Curry Sauce Meal Kit
53
£3.00
£1.22 per 100g
The Spice Tailor
Original Taco Sauce & Salsa Kit
54
£2.50
£1.02 per 100g
The Spice Tailor
Original Enchilada Sauce & Salsa Kit
25
£2.50
£1.02 per 100g
The Spice Tailor
Korean BBQ Sauce
53
£3.95
£1.61 per 100g
The Spice Tailor
Classic Fajita Sauce & Salsa Kit
63
£2.50
£1.02 per 100g
The Spice Tailor
Fiery Goan Indian Curry Sauce Kit
150
£2.95
£0.98 per 100g
The Spice Tailor
Classic Spicy Kung Pao Sauce
60
£2.95
£1.20 per 100g
The Spice Tailor
Vietnamese Curry
55
£3.00
£1.22 per 100g
The Spice Tailor
Smoky BBQ Fajita Sauce & Salsa Kit
64
£2.50
£1.02 per 100g
Related Products
Street Kitchen
Malaysian Peanut Satay Stir Fry Kit
9
£3.00
Jimmy's
Sate Paste
35
£3.00
£1.33 per 100g
BOSH!
Peanut Satay Noodles
29
£4.50
£1.18 per 100g
Tesco
Chicken Peanut Satay Wrap
20
£3.25
ASIA SPECIALITIES
Satay Sauce
£1.39
Lee Kum Kee
Satay Sauce
13
£2.25
£1.18 per 100g
Tesco
Satay Dipping Sauce
5
£1.75
£0.97 per 100g
Tesco
Satay Stir Fry Sauce
27
£0.70
£0.58 per 100g
Sainsbury's
Satay Stir Fry Sauce
17
£0.75
£0.63 per 100g
Blue Dragon
Satay Stir Fry Sauce
57
£0.80
£0.67 per 100g
Related Searches
The Spice Tailor
Sauces
Satay Sauces
Seasonings
Jars