Today's Deals
Help Guides
Download App
Twinings
Soulful Blends Quiet Mind 20 Plant-Based Tea Bags
40g
List
List
Share
Report
Where To Buy
Sainsbury's
£3.80
£9.50 per 100g
£2.75 NECTAR
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Supermarket Alternatives
Sainsbury's
Rooibos Tea Bags 200g
£3.05
£0.02 per 100g
Tesco
Rooibos 80 Bags 200g
£2.95
£1.48 per 100g
Asda
Wild Berry 20 Tea Bags
£0.84
Morrisons
Pure Peppermint Tea
£1.75
Waitrose
Waitrose Rooibos Caffeine Free 80 Tea Bags
£2.65
see more
Good to know
Immersing yourself in a moment to rebalance and bring a sense of ease
Aromatic and flavoursome
Velvety vanilla notes
Sweet fig flavour
Gentle rooibos taste
Naturally caffeine free
Inspired by Ayurveda
Bring a sense of balance and ease to your day
Suitable for vegans
see more
Reviews
4.6
5 reviews from 1 shop
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From Twinings
36g
Twinings
Soulful Blends Pause 20 Tea Bags
8
£3.80
£10.56 per 100g
40g
Twinings
Soulful Blends Peace 20 Teabags
1
£3.80
£9.50 per 100g
30g
Twinings
Pure Camomile Herbal Tea Bags 20
19
£2.55
£0.43 per 100g
34g
Twinings
Soulful Blends Reset 20 Teabags
6
£3.80
£11.18 per 100g
40g
Twinings
20 Selection Fruit Tea Bags
3
£2.75
£0.34 per 100g
40g
Twinings
Superblends Glow Green Tea Bags 20
15
£2.75
£6.88 per 100g
30g
Twinings
Superblends Calm Camomile & Vanilla Tea Bags
38
£2.75
£0.46 per 100g
200g
Twinings
English Breakfast Tea 80 Plant-Based Tea Bags
93
£2.90
£0.02 per 100g
40g
Twinings
Superblends Menopause Cool Moments Tea Bags
13
£3.80
£0.48 per 100g
348g
Twinings
Everyday Tea Bags 120
41
£4.00
£1.15 per 100g
Related Products
36g
Lipton
Mango Passion 20 Tea Bags
15
£1.99
£0.28 per 100g
42g
Lipton
Berry Bliss 20 Tea Bags
15
£1.99
£0.24 per 100g
46g
Lipton
Peach Paradise 20 Tea Bags
17
£2.50
£0.27 per 100g
Birchall Tea
Birchall Serengeti Plant Based Prism Tea Bags
1
£4.50
Birchall Tea
Birchall Virunga Earl Grey Plant-Based Prism Tea Bags
59
£5.00
Pukka
Herbal Tea Collection
37
£5.00
£0.25 each
464g
PG Tips
Original 160 Tea Bags
619
£4.50
£0.97 per 100g
38g
Sainsbury's
Green Tea with Lemon Tea Bags
20
£0.90
£0.12 per 100g
237g
Tetley
Extra Strong Tea Bags
22
£3.95
£0.02 per 100g
PG Tips
English Breakfast Special Blends Speciality Black Tea Bags
5
£3.75
£0.05 each
Related Searches
Twinings
Tea Bags
Teas
Teabags