Today's Deals
Help Guides
Download App
UKLash
Complex Peptide Eyelash Serum
3ml
List
List
Share
Report
Where To Buy
Ebay
£30.00
£1,000.00 per 100ml
VISIT
Amazon
£30.10
£1,003.33 per 100ml
VISIT
Boots
£43.00
£1,433.33 per 100ml
VISIT
The prices shown above are available online and may not reflect in store.
Good to know
Product powered by a record-breaking six peptides
Peptides help to lengthen and strengthen lashes
Pea Peptides, Hexapeptide-8, and Copper Tripeptide-1 stimulate growth from the root
Promote collagen and elastin in the hair follicle
Results in longer and stronger lash growth
World's first eyelash serum with six peptides
Easy application in less than 5 seconds
Clinically tested and approved by dermatologists, ophthalmologists, and trichologists
Vegan-friendly and cruelty-free recipe
Derived from natural and organic ingredients
see more
Reviews
4.3
308 reviews from 3 shops
5
4
3
2
1
Review this product
Share your thoughts with other customers
WRITE REVIEW
How would you rate this product
Why did you give this rating
{user_review_text}
SEND REVIEW
We may earn a small commission on qualifying purchases. Affiliates help keep Trolley.co.uk free to use.
Learn more here.
More From UKLash
UKLash
Sensitive Eyelash Serum
433
£25.00
3ml
UKLash
Ukbrow Complex Peptide Eyebrow Serum
60
£30.10
£1,003.33 per 100ml
3ml
UKLash
UKBROW Eyebrow Serum
4,375
£24.99
£833.00 per 100ml
1ml
UKLash
Lash & Brow Serum Set
£34.00
£3,400.00 per 100ml
6ml
UKLash
Lash Lift Gel
£16.95
£282.50 per 100ml
Related Products
50ml
UKHAIR by UKLASH
UKHAIR Hair Growth Serum
1,137
£28.00
£56.00 per 100ml
Glow For It
Lash Growth Serum
£30.00
Hairburst
Lash & Brow Enhancing Serum
28
£9.12
30ml
UKHAIR by UKLASH
UKHAIR Hair Growth Serum
1,138
£29.00
£96.67 per 100ml
5ml
Scandinavian Biolabs
Bio-Pilixin Eyelash Growth Serum
£34.92
£698.40 per 100ml
4ml
essence cosmetics
Essence What The Length Lash Growth Serum
£4.99
£124.75 per 100ml
6ml
No7
Eyelash Impact Serum
229
£13.99
£233.17 per 100ml
6ml
GLOW FOR IT
Lash Growth Mascara Black
£16.99
£283.17 per 100ml
10ml
OGX
Progrowth + Peptide Scalp Serum
115
£8.50
£85.00 per 100ml
3ml
Revolution
Peptide Strength Lash & Brow Serum
43
£8.58
£286.00 per 100ml
Related Searches
UKLash